Hlavní navigace

Server dxradio.cz s přehledy vysílačů ukončil provoz

1. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
1. 7. 2009

Návštěvníky webu www.dxradio.cz čekala včera večer nečekaná informace. Na jeho stránkách se dozvěděli, že tento web k 1. červenci 2009 ukončil svůj provoz. Čtenáři se bohužel nedozvěděli důvod tohoto kroku. Na dxradiu.cz se pouze píše, že všechno jednou končí, a tak web ukončil k 1.7. svůj provoz. Zánik webu je citelnou ztrátou pro ty, kteří hledali aktuální informace o vysílačích.

cif 24 - early cena - média

DXradio.cz nabízelo pravidelně aktualizované seznamy analogových i digitálních televizních a VKV vysílačů. Zájemci si mohli např. otevřít informace o konkrétní kótě, kde se dozvěděli, jaká je její nadmořská výška, souřadnice, co z ní vysílá za stanice apod. Čtenáři webu se mohli těšit také z obsáhlé databáze jinglů, tedy znělek rozhlasových stanic. Nechyběly zde ani fotky některých vysílačů, které však slibuje autor webu do budoucna zachovat.

Stránky spravoval zaměstnanec Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Pavel Slezák, který je zároveň také členem Československého DX klubu. Slezák na webu píše, že web už není možné z důvodu finanční a časové náročnosti provozovat. Podle informace serveru DigiZone.cz by mohl mít částečně za vinu zánik webu Český telekomunikační úřad, který nechtěl příliš technické informace zveřejňovat. Provoz Jihlavského DX klubu, který na doméně DXradio hostoval, zůstane zachován.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).