Hlavní navigace

Server Play.cz začne nabízet na YouTube živé internetové přenosy

14. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Google nabídne na YouTube živé přenosy streamované serverem Play.cz. Ten o tom dnes informoval prostřednictvím tiskové zprávy. Novinku chystá jako první v České republice.

Spolupráce serveru Play.cz a videoportálu YouTube, který patří internetovému gigantu Google, dostává další rozměr. Na YouTube se začnou objevovat živě streamované přenosy, které bude pro Play.cz zajišťovat společnost Pozitiv. Zájemci se mohou těšit například cyklus koncertů jazzové hudby pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause – Jazz na Hradě, Mezinárodní festival spisovatelů Praha, konference Forum 2000 a další akce.

ČTĚTE TAKÉ: Jak se změnil přístup českých televizí k sociálním sítím: Facebooku a YouTube?

Samotný fakt, že se nám povedlo získat možnost přenášet často velmi zajímavé a hodnotné obsahy prostřednictvím YouTube Live, nás velice těší a současně naplňuje smělými plány, co uživatelům Play.cz a YouTube nabídneme, uvedl při této příležitosti project manager Play.cz Petr Sládeček a dodal: Kromě tradičních koncertů vážné a jazzové hudby nebo konferencí všeho druhu máme v plánu rozšířit záběr na oblast populární hudby. V současnosti jednáme s několika kapelami, pro které bychom rádi zrealizovali on-line přenos.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: YouTube představil nástroje pro editaci videa

Prvním přenosem, který server Play.cz ve spolupráci s YouTube nabídne, bude konference Tvořte jinak aneb Google Apps na vysokých a vyšších odborných školách. Zájemci si ho budou moci pustit již zítra, v úterý 15. května od 9:30. První živě přenášená konference pro vysoké školy potvrzuje, že YouTube není jenom klíčovou zábavnou platformou, ale také skvělým zdrojem pro získání a šíření vědomostí nebo samotné vzdělávání,kon­statoval manažer strategických YouTube partnerství českého Googlu Petr Kuneš.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.