Hlavní navigace

Spydrom nabídne možnost streamování živého videa přes mobilní zařízení

12. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V současné době je služba zatím v Beta režimu a dolaďuje technická nastavení. Je jí možné přirovnat k YouTube Live, jen s tím rozdílem, že v rukou ji mají samotní uživatelé.

českém internetovém prostoru se objevil nový videoportál Spydrom.cz. Ten má být unikátní tím, že umožní streamovat živě video obsah prostřednictvím aplikace, kterou si může uživatel stáhnout buďto prostřednictvím iTunes (mobilní zařízen s operačním systémem iOS) nebo v rámci Google Play (mobilní zařízení s OS Android). Spydrom je služba, kde kdokoliv může natáčet svou kamerou jakékoliv dění a toto následně on-line přenášet a sdílet na internetu, uvedla PR manažerka Iveta Řepková.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chystá se Seznam.cz vysílat na webu Novu, ČT a Primu?

Videa jsou tříděna do různých kategorií, jako jsou zprávy, rodina, kancelář, skrytá kamera, prodejny a další. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit prostředí, kde bude možné on-line vysílat dění, které uživatele právě zastihne. Ať se jedná například o dopravní zácpu, zpravodajství ze sportovního utkání, nebo natočení hádky sousedů či cokoliv, co se právě odehrává, upřesnila Řepková. VIP uživatel může vytvářet svůj archiv natočených videí a také může finančně odměnit jiného uživatele za atraktivní videopřenos.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.