Hlavní navigace

Set-top-box Technicolor pro Ultra HD rozlišení se začne prodávat příští rok

V roce 2014 by se měly objevit první řádné kanály poskytující vysílání v rozlišení 4K. Mělo by jít o placené stanice. Zájem o tento formát projevil například operátor Sky Deutschland.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájemci, kteří budou chtít prostřednictvím set-top-boxu sledovat televizi v ultra vysokém rozlišení obrazu 4K, se dočkají řešení příští rok. Tehdy by měla společnost Technicolor uvést do oficiálního prodeje svůj nový přijímač, který umožní signál v Ultra HD zpracovat a následně ho také zobrazit. Informuje o tom server DigitalTVEurope.net. Firma aktuálně testuje v praxi svůj prototyp boxu MediaPlay DST839. Ten se objevil například na berlínském veletrhu IFA a aktuálně také na IBC v Amsterdamu. Veletrh se koná v době od 13. do 17. září a také jeho hlavním tématem je televize ve formátu Ultra HD.

MMkrize lavy

ČTĚTE TAKÉ: Formát Ultra HD je budoucností, Radiokomunikace jeho testy okopírují trendy

Přijímač na rozdíl od běžných boxů umožní pracovat se 60 snímky za sekundu a bude mít k dispozici nové rozhraní HDMI 2.0. To mimochodem u svého nového Ultra HD televizoru představila na veletrhu IFA společnost Panasonic. Náš box v současné době umožňuje zpracovat prozatím pouze 30 obrázků za sekundu, ale ještě v letošním roce očekáváme uvedení dalšího modelu, který disponuje dvojnásobkem, prozradil na veletrhu IBC senior-vice prezident Technicolor pro řízení, strategii a organizaci propojené domácnosti Pascal Portelli. Pravděpodobně na konci roku 2014 by se mohly objevit první placené kanály ve 4K.