Hlavní navigace

Severočeský Ještěd po dva měsíce s omezeným výkonem

29. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
29. 5. 2009

V souvislosti s přípravami severočeského vysílače Ještěd na digitální terestrické vysílání je teď omezen jeho výkon. Poznají to diváci, kteří jsou vzdáleni od Liberce. Konkrétně v Praze je při zlepšeném počasí Ještěd sice na přímou viditelnost, ale jeho signál není tak kvalitní, jak býval. Důvodem je převedení analogových programů do provizorního anténního systému.

ČTĚTE TAKÉ: O budoucnosti Ještědu zatím stále není rozhodnuto

Omezení výkonu se týká kanálů ČT 1 (31. kanál), ČT 2 (43. kanál) a Prima (60. kanál) a potrvá až do 28. července, tedy přesně dva měsíce. Na 31. července je pak naplánováno spuštění veřejnoprávního multiplexu 1 s kanály České televize a stanicemi Českého rozhlasu. Multiplex 2 s Primou, Novou a TV Barrandov zahájí své šíření z Ještědu 31. srpna příštího roku a multiplex 3 není z této kóty plánován. Pěknou fotogalerii pořídil nedávno při této příležitosti čtenář našeho serveru s nickem x655.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).