Hlavní navigace

Seznam oznámil zisk přes miliardu. A vstupuje do Biker Season

20. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po SledujDivadlo se portál pouští do další investice. V motorkářské aplikaci si pořídil třetinový podíl. Peníze by měl, zisk Seznamu přesáhl loni 1,1 miliardy.

Zatímco šéf Seznamu Pavel Zima je fanoušek do starších aut, firemní divize nových byznysů sází na motorkáře. „Do BikerSeason vstupujeme jako investor. V projektu vidíme potenciál využití našich mapových technologií pro úzce zaměřenou službu s mezinárodním potenciálem,“ vysvětluje důvody koupě třiceti procent v aplikaci Marek Nový z týmu, který v Seznamu hledá nový byznys.

Seznamu se finančně daří, a tak jde letos už o druhou investici. Tržby firmy poskočily během loňska o 7,5 % na téměř 3,129 miliardy. Hospodářský výsledek společnosti Seznam.cz před zdaněním pak za rok 2014 přesáhl 1,136 miliardy korun, oznámila firma.

Tržby táhly příjmy z reklamy ve vyhledávání. Sklik meziročně přidal na výkonu o 20 % a stejně jako loni je největším zdrojem reklamních tržeb (40 %). „Vyplácí se inovace v reklamním systému Sklik. "Inovovali jsme ale i formáty a reklamní pozice v klasické display reklamě a i příjmy z ní meziročně vzrostly, konkrétně o 10 %. Nejrychleji přitom rostly příjmy na službě Sport.cz, kde nárůst přesáhl 45 %,“ vysvětluje Zima. 

Cloud23

Bannerová reklama, do které se počítají i video a mobilní reklamní formáty, zařídila Seznamu přibližně třetinu příjmů. Pětinu pak dodala inzerce na oborových serverech a v katalogu. Firma se během loňského roku pustila i do RTB. Meziročně zaznamenala nárůst kampaní, které využívaly behaviorální cílení, o 50 %. 

Seznam se ale rozkročuje i do nových oblastí. Letos třeba produkuje film o Miladě Horákové. V dubnu si také otevřel svou největší investici – datové centrum Kokura. Novým domovem jeho serverů tak jsou Horní Počernice. Za deset let do něj chce investovat celkem 200 milionů korun.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).