Hlavní navigace

Kešky se na Mapy.cz moc neohřály. Geocaching.com vypověděl Seznamu smlouvu [AKTUALIZOVÁNO]

Mapová ofenzíva tuzemského portálu pokračuje. Po Šumavě už pobíhá brigádník s krosnou a teď přibyly ještě kešky. Ty ale na serveru vydržely jen pár dní.
Jan Beránek 15. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Aktualizováno 15.9. 10:40

Víkend vášnivých debat má za sebou tým serveru Mapy.cz. Výsledkem je bohužel to, že kešky zmizely z mapových podkladů stejně rychle, jako se na nich objevily. 

Nová služba totiž narazila u tvrdého jádra keškařů, kteří se obávali toho, že se zobrazením pokladů zničí celá hra. Došlo to tak daleko, že Geocaching vypověděl Seznamu smlouvu. 

„Debaty byly vášnivé a provozovatel na základě připomínek ‚hardcore‘ kačerů vypověděl smlouvu v původním znění. Tato smlouva má výpovědní dobu půl roku a mohli jsme jednat o jiném znění, přesto jsme se rozhodli další jednání ukončit a kešky vypnout již v průběhu tohoto týdne,“ řekl Lupě šéf Seznamu Pavel Zima.

Původní zpráva z 14.9.:

Turistické mapy i v off-line verzi už má Seznam pár let, postupně portál přidal i možnost plánování výletů a nabízelo se i propojení s populární zábavou. 

Kešky jsou vyhledatelné jak na webu, tak v mobilní aplikaci, např. na výrazy „keš“ nebo „geocaching“. Kešky lze uložit do Batůžku pro možnost pozdějšího rychlého zobrazení, stejně tak je můžete přidat do plánovače a naplánovat si tak nejefektivnější trasu mezi nimi. Kešky je také možné filtrovat podle druhu, např. dotaz „tradiční keš“ vyhledá pouze tradiční kešky, tvrdí firma ve svém facebookovém postu.

Není to ale úplně dokonalé. Geocaching.com se přeci jenom nechce úplně zbavit svých uživatelů. Zaměření kešek je tak mírně posunuto oproti skutečné poloze z důvodu herních a licenčních podmínek. Jedná se řádově o metry, pokud i tak budete chtít zcela přesnou polohu, uvádíme v detailu link konkrétní kešky přímo na geocaching.com (pro přesné informace je nutný login), vysvětluje Seznam na Facebooku. 

Seznam tak pokračuje v dalším rozvoji svých map. Během září začal testovat v přírodě svou fotící krosnu. Pokud test dopadne dobře, tak by k současnému prototypu mělo přibýt dalších 14 kousků, se kterými by mapovali brigádníci turistické stezky ve všech krajích.