Hlavní navigace

Seznamte se s tím, jak bude šířena TV Barrandov

27. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 11. 2008

Nová digitální televize TV Barrandov, která startuje svůj program 11. ledna 2009, se objeví u společnosti UPC Česká republika ve všech jejích platformách. Kanál bude součástí základní nabídky kabelové TV s názvem UPC Digital, kde by se měl objevit na pozici 9 jako program s tzv. povinností must carry. O jeho zařazení jsme vás na DigiZone.cz již informovali. Novinkou je však i zařazení Barrandova do nabídky analogové kabelové televize UPC. Největším překvapením je však bezpochyby skutečnost, že kanál bude součástí satelitní TV UPC Direct, protože např. Z1 se takto nevysílá.

STÁLÝ TEXT: Digitální televize Barrandov

Na satelitu Astra 23.5 st. vých. bude kanál šířen prostřednictvím transpondéru platformy Skylink, jeho parametry však ještě nebyly upřesněny. Nabídne ho i konkurenční společnost Gital. O tom, zda se objeví kanál i na slovenských kartách Skylinku, se v tuto chvíli jedná a hledají se právnické cestičky, jak k tomuto legální cestou dojít. Např. televize Prima ale na slovenských kartách dostupná je. Otazník zůstává viset nad přítomností Barrandova u rumunské platformy Digi TV. Ta sice smlouvu s novou digitální televizí nemá, ani neprobíhala žádná jednání, ovšem již z minulosti jsou známy případy, kdy byly v tomto balíku šířeny některé programy nelegálně (např. TV Prima).

FOTOGALERIE: Jan Saudek natáčí vlastní talk show pro TV Barrandov

BRAND

Kromě terestrického multiplexu 2, Barrandov byl první, který měl uzavřenou s Českými Radiokomunikacemi smlouvu, se kanál objeví také u řady kabelových a IPTV operátorů, kteří ho musí zařadit povinně do nabídky díky tzv. must carry. Např. u největšího českého IPTV poskytovatele, společnosti Telefónica O2, by se měl program objevit na pozici 11.

Digitální televize Barrandov dnes představila své programové schéma i tváře. Server DigiZone.cz vás s podrobnostmi seznámí v zítřejším článku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).