Hlavní navigace

Širokoúhlá MTV Czech je výjimkou. Obvyklý je formát 4:3

2. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 12. 2009

Vysílání lifestylové a hudební televize MTV pro Českou a Slovenskou republiku v širokoúhlém formátu není obvyklé a diváci by si ho měli vážit. Nova skutečně zvolila velikost obrazu, která se u lokálních verzí tohoto kanálu nevidí. Česká MTV vysílá v 16:9 jako jedna z prvních. Např. verze německá vysílá širokoúhle pouze reklamní pauzy a zlomek svého programu (reality show apod.).

Všechny verze, které je možné naladit volně na satelitu, šíří svůj signál v zastaralém obrazovém formátu 4:3. Jde např. o MTV tureckou, ruskou, ukrajinskou nebo italskou. Svůj signál šíří ve formátu 4:3 i tematické stanice MTV Dance, MTV Hits nebo VH1 a VH1 Classic. Výjimkou je naopak MTVN HD, kanál společnosti MTV Networks, který je vysílán ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Česká MTV je např. součástí satelitních platforem CS Link nebo Skylink a některých dalších operátorů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.