Hlavní navigace

SkrzNaSkrz: na.dovolenou.cz

27. 4. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pokud celý rok pilně pracujete (není podmínkou), určitě se vám občas zachce zmizet z kanceláře a od počítače někam pryč. V tom případě máte dvě možnosti - buď budete sami prohledávat weby cestovních kanceláří, nebo se spolehnete na nějaký "portál". na.dovolenou.cz hodnotí Ondřej Turek (Mobil Media) a Michal Krsek (PinkNET).

390

Ondřej Turek


Mobil Media
ondrej.turek@mo­bil.cz

Michal Krsek


PinkNET
zub@pinknet.cz
PŘÍSTUPNOST A RYCHLOST
Přístup na hlavní stránku i načítání jednotlivých stránek jsou velmi rychlé, svoji zásluhu na tom má zřejmě i nenáročný design a rychlá databáze. Vzhledem ke střídmému používání obrázků je dostupnost dobrá i při komutovaném přístupu.
POUŽITELNOST
Server budou určitě navštěvovat cestovatelé, kteří jsou již rozhodnuti pro místo a typ zájezdu a kterým chybí pouze cena, program nebo jiné podrobnosti. Ostatní, kteří se teprve chtějí nechat inspirovat a najít správné místo na správném světadíle ve správnou roční dobu, se toho na tomto webu mnoho nedozví. Užitečné je několikero typů vyhledávání zájezdů, automatické vypočítávání ceny a dvojitá kontrola objednávky/re­zervace. Špatně se pamatuje adresa webu a chtělo by to do nejběžnějších kritérií hledání zájezdů zavést možnost zadat konkrétní místo. Vyhledávání míst na dovolenou je sice chvályhodná činnost, nicméně při výběru konkrétní destinace mám zvyk navštívit přímo dotyčnou cestovní kancelář. Ne vždy informace v letácích odpovídají realitě. Použitelnost systému vidím především v preselekci možností – vlastní objednání zájezdu bych zde rozhodně nedělal.
GRAFIKA A DESIGN
Grafika je na můj vkus poněkud „šedá“, ale nijak nebrání funkčnosti a odpovídá zaměření serveru na suché informace o zájezdech jednotlivých cestovních kanceláří (viz POUŽITELNOST). Chtělo by to zdokonalit logické uspořádání, aby se nestávalo například to, že podrobný popis zájezdu najdeme pouze po kliknutí na link v kolonce Typ ubytování. Velmi střízlivý s minimem obrázků – aniž by to ubralo na funkcionalitě nebo působilo chudě. Gratuluji.
OBSAH
Server je bohatý na informace a spolupracuje s mnoha cestovními kancelářemi. Líbí se mi podrobné programy zájezdů po dnech, kvalitní mapy jednotlivých zemí a on-line informace o počasí na místě předpokládané cesty. To je opravdu vychytávka. :-) Osobně bych uvítal možnost porovnat několik nabídek a dozvědět se něco více o navštíveném místě a o cestovní kanceláři, se kterou mám jet. Kvalitu obsahu nedokážu posoudit, neboť nemám zkušenost s podobnými službami. Nicméně i na dotaz na exotické země systém vrací rozumné odpovědi.
ORIGINALITA
Dobrý nápad, myslím, že se dá dobře zpeněžit provizemi od cestovních kanceláří a prodejem reklamy. :-) Viz výše.
POZNÁMKA NA ZÁVĚR
Jako jednoduchá a rychlá databáze zájezdů skvělé, jako server o cestování poněkud neatraktivní. Kvalita zpracování není jen v naplnění databáze – tam vidím možná rizika pro projekt.
CELKOVÉ HODNOCENÍ
7/10 7/10

Líbí se vám na.dovolenou.cz