Hlavní navigace

Skylink by rád vysílal i 3D programy, pokoušel se domluvit se Samsungem

22. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 4. 2011

Nejen HD programy, ale 3D televizní stanice by chtěla v budoucnu nabídnout největší česká satelitní služba Skylink. Dokonce již jednala se společností Samsung na společném projektu pilotního vysílání jedné 3D televize, na které by mohli diváci vyzkoušet nativní 3D obsah na 3D ready televizorech. Jednalo se o program Hustler 3D, který vysílá 24 hodin denně pro Evropu. Firmy jako Samsung ale nechtějí spojovat svoje jméno s erotickými kanály, vysvětlil výkonný ředitel Skylinku Jaromír Glisník.

K TÉMATU: Porno tahounem 3D technologie? V létě vznikne kanál Penthouse 3D

Jiný plnohodnotný 3D program zatím není podle šéfa Skylinku k dispozici, operátor by navíc potřeboval získat partnera, který by spolufinancoval jeho distribuci přes transpondér této satelitní služby. Vysílání jednoho 3D programu vyjde o 30 procent dráž než šíření jednoho HD kanálu, přiblížil Glisník. Měsíční náklady na distribuci jedné HD stanice vyjdou podle výkonného šéfa Skylinku asi na jeden milion korun. Další nevýhodou je fakt, že v českých domácnostech není dostatek 3D ready televizorů.

ČTĚTE TAKÉ: Hard erotický kanál Hustler TV začne vysílat v březnu v HDTV a 3D

Hlavním problémem je ale podle Glisníka nedostatek kvalitního obsahu v 3D. Pokud se máme pustit do 3D vysílání, musí to být opravdu kvalitní obsah, žádné přepočítávané 3D, které by mohlo diváky odradit. První dojem je nesmírně důležitý a pokud bude špatný, mohl by obraz 3D u diváků poškodit i do budoucna, míní výkonný šéf Skylinku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).