Hlavní navigace

Skylink chystá výrazné rozšíření počtu HD kanálů, minimálně o pět

29. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
29. 3. 2011

Pět a možná ještě více nových HDTV stanic bude součástí jarního rozšíření programové nabídky satelitní služby Skylink, která působí v České republice a na Slovensku. Vyplývá to z informací, které má k dispozici server DigiZone.cz. Skylink se nechce k novinkám, které chystá na nejbližší týdny, vyjadřovat. Součástí jejího rozšíření budou také minimálně tři stanice v klasickém rozlišení.

ČTĚTE TAKÉ: Panuje u nás chaos v nabídkách dovážených satelitních přijímačů? Ano i ne

V nabídce operátora by tak mělo být od května nejméně šestnáct stanic v HD kvalitě. K výraznému navýšení počtu programů ve vysokém rozlišení přibližně o polovinu se Skylink podle informací DigiZone.cz rozhodl kvůli blížícímu se souboji s konkurenčním CS Linkem, který pod novým vlastníkem plánuje také učinit kroky k zatraktivnění svojí nabídky. Nové programy se ve Skylinku budou objevovat postupně, prvních by se mohli dočkat zákazníci už na počátku dubna. Provozovatelé platformy počítají také s určitými úpravami v balíčkování.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Kabelovkám se nelíbí satelitní šíření Novy a Primy na Slovensku

Operátor v současné době testuje ve vysokém rozlišení již několik stanic od svého bulharského partnera Satelitte BG. Zdali se však kanály stanou součástí nabídky Skylinku, není jasné. Testování může sloužit pouze pro ověření kompatibility s již jmenovanou bulharskou službou. Na omezeném okruhu karet jsou v tuto chvíli dostupné programy iConcerts HD, MTVN HD, National Geographic HD a Penthouse HD 2. Podle včerejšího článku serveru Živé.sk se má v nabídce objevit také slovenská televize Markíza v HD kvalitě, informaci však není možné ověřit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).