Hlavní navigace

Skylink si objednal u Astry novou satelitní kapacitu

1. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 4. 2011

Společnost SES Astra dnes oficiálně oznámila, že podepsala s firmou Towercom, provozovatelem satelitní služby Skylink, smlouvu na nOvou transpondérovou (frekvenční) kapacitu. Jde konkrétně o parametry: Astra 3B (pozice 23,5 stupně východně), 11895/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S. Frekvence byla aktivována již včera ve večerních hodinách a operátor ji použije pro rozšíření své programové nabídky.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Skylink chystá výrazné rozšíření počtu HD kanálů, minimálně o pět

Astra v tiskové zprávě uvedla, že Skylink má k dnešnímu dni 1,3 milionu aktivních zákaznických karet v České republice a na Slovensku. Jsme velice potěšeni, že jsme se společností Towercom podepsali smlouvu na další kapacitu. Potvrzuje to pozitivní vyhlídky pro trh satelitní televize ve střední a východní Evropě, kde očekáváme další růst a dynamické zavádění digitálního vysílání ve vysokém rozlišení, uvedl při této příležitosti obchodní ředitel SES Astra Norbert Hölzle.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.