Hlavní navigace

Skype umí i videohovory ve 3D, nejsou však pro ně zařízení

29. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tým Skype má 3D snímání zatím vyzkoušeno v laboratoři. Není však jak je provést u spotřebitelů. Mezitím uvede alespoň HD 1080p.

Redaktoři BBC mluvili s Markem Gillettem, viceprezidentem Microsoftu pro Skype, při příležitosti desátého výročí Skypu. Mark prozradil, že Skype má vyvinutu technologii pro 3D hovory, ale že pro ni zatím nejsou zařízení. 

Dostupnost 3D obrazovek se sice zvyšuje, ale běžný spotřebitel by zatím neměl jak pořídit 3D záznam. Mark říká, že je k tomu zapotřebí několika vzájemně přesně sladěných kamer. Technologie tak zatím funguje v laboratoři, ale dostupnost na spotřebitelských zařízeních je vzdálená patrně ještě mnoho let.

Komentáře většinou připomínají, že někdejší zájem o 3D televizi a kino mezi spotřebiteli v poslední době spíše ochladl. (Ale zvědavost stran 3D se vynořuje zase třeba v mobilní fotografii.) BBC však cituje například režiséra Jamese Camerona, který je přesvědčen, že 3D se dříve nebo později prosadí, protože odpovídá našemu vnímání světa.

WT100

V kratším výhledu pracuje tým Skypu na tom, aby na různých zařízeních mohl poskytnout videohovory ve vysokém rozlišení 1080p. To bude nejprve dostupné jen na připravovaných konzolách Xbox One. Microsoft by je rád zpřístupnil i na jiných zařízeních, ale je to ovšem i otázka jejich výkonu, a tak první patrně přijdou na řadu počítače a tablety.

Zdroj: Skype confirms 3D video calls are under development

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).