Hlavní navigace

Šlágr TV v lepší obrazové kvalitě na satelitu příliš dlouho nevydržela

2. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z volně šířených hudebních satelitních kanálů na družici Astra 3B má Šlágr nejhorší obrazovou kvalitu. Óčko i Rebel vysílají v plném SD rozlišení, tedy 720×576.

Z lepší obrazové kvality na satelitu Astra se diváci Šlágr TV neradovali příliš dlouho. Stanice už je opět dostupná v původním rozlišení 480×576, takže obraz na větších zobrazovačích působí opět jako neostrý a rozmazaný. Nová kvalita 720×576 vydržela na Astře 3B, kde je program dostupný v režimu free-to-air (FTA), jen několik dní. V rozlišení 480×576 je stanice dostupná opět pravděpodobně od čtvrtka. Vzhledem k tomu, že operátor šířící Šlágr TV o této změně vůbec neinformoval, je možné, že šlo bohužel pouze o technickou chybu.

ICTZ23

K TÉMATU: Šlágr TV na satelitu Astra v plné televizní kvalitě

Šlágr TV je na satelitu Astra šířena z volně dostupných hudebních kanálů v nejhorší obrazové kvalitě. Sází především na skutečnosti, že ji sledují starší diváci, kteří po lepší video kvalitě netouží a nejsou pravděpodobně ani majiteli televizorů s větší úhlopříčkou, kde se chyby projeví. Hudební televize Óčko mediální skupiny Mafra i stanice Rebel ostravského podnikatele Radima Pařízka jsou oba dostupná v plné kvalitě 720×576. O něco lepší obraz má Šlágr TV v DVB-T, konkrétně 540×576, a například i kabelové síti společnosti UPC.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.