Hlavní navigace

Šlágr TV vyjednává o celoplošném vysílání v DVB-T na Slovensku, chce do sítě 1

19. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatelem všech celoplošných sítí DVB-T na Slovensku je Towercom, jehož majitel vlastní i televizi Joj, jež připravuje start konkurenční lidové televize Senzi TV

Do celoplošného pozemního multiplexu 1 na Slovensku by chtěla vstoupit česká hudební televize Šlágr TV, která se zaměřuje na lidovou hudbu. Dokonce už zahájila jednání s provozovatelem této sítě, společností Towercom. Serveru Živé.sk to potvrdil marketingový manažer operátora Michal Šuran. “Můžu potvrdit, že představitelé vysílatele Šlágr TV jednají s naší společností o využití kapacity v prvním celoplošném multiplexu,” řekl.

K TÉMATU: Šlágr TV expanduje na Slovensko, o šíření v DVB-T jedná i s Towercomem

Šlágr TV už před několika dny uzavřela dohodu s košickou hudební televizí MusicBox na využívání jejích vysílacích časů od 8:00 do 24:00 hod. Od srpna se Šlágr TV má objevit pod vlastním logem a názvem také v programové nabídce slovenské pobočky kabelové společnosti UPC. Jednání o vstupu do DVB-T serveru DigiZone.cz před několika dny potvrdil i výkonný ředitel Šlágru Robert Kvapil: “Jsou poměrně vstřícná a tato rovina pro mě není emoční. Pokud Towercom přijde s nějakou výhodnou nabídkou, nemáme vůbec problém s nimi smlouvu uzavřít.”

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Šlágr TV pokračuje v expanzi na Slovensku, od srpna bude i v kabelovce UPC

Slovenský multiplex 1 momentálně pokrývá signálem asi 70 procent obyvatel Slovenska. Vysílají v něm dva tematické kanály Markízy – Dajto a Fooor, a ženský kanál Jojky, televize Wau. Momentálně jsou v síti už jen dvě volné pozice pro SD programy, přičemž televize Joj chce 1. srpna zahájit zkušební vysílání svojí vlastní obdoby Šlágr TV pod názvem Senzi TV. Majitel Jojky je zároveň vlastníkem operátora multiplexu, společnosti Towercom.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.