Hlavní navigace

Sledování video obsahu na tabletech dominuje nad mobily, jsou příjemnější

28. 1. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GRAFY – Pro zobrazení jsou populárnější než mobilní telefony tablety také pro hry. Tablety přinášejí logicky větší zobrazovací plochu než mobily.

Náskok necelých 10 % nad mobilními telefony si drží tablety u české populace, co se týká sledování video obsahu, tedy aplikace typu YouTube, iVysílání a podobně. Vyplynulo to ze Studie Mobilních zařízení, aplikací a mobilního zpravodajství 2014, které dnes zveřejnila společnost Mediaresearch. Přesto, že průzkumu se účastnilo 1504 respondentů, v této kategorii neodpovídali všichni. Pomyslným sítem prošli pouze ti, kteří odpověděli kladně na vlastnictvím chytrého telefonu, případně tabletu. Pro zobrazení jsou populárnější než mobilní telefony tablety také pro hry. Tablety přinášejí logicky větší zobrazovací plochu než mobily.

Graf lze zvětšit na původní velikost
Zdroj: Mediaresearch

Graf lze zvětšit na původní velikost

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jaký byl rok 2014 v IPTV? Převratný. Rozvíjela se hlavně její mobilní verze OTT

Uživatelé smartphonů z řad aktivní internetové populace poprvé početně předstihli uživatele klasických mobilních telefonů, uvedla dnes jako součást výzkumu Mediaresearch a doplnila i očekávaný důvod: Chytré telefony nacházejí mezi lidmi využití mimo jiné díky aplikacím: mezi nejrozšířenější patří počasí a aplikace sociálních sítí. Smartphone nebo tablet používá dnes podle studie už 67 % internetové populace. Historicky poprvé navíc smartphony přestihly své mobilní předchůdce: podle výzkumu, který se uskutečnil na konci roku 2014, využívá chytrý telefon 59 % lidí, zatímco klasický mobilní telefon 46 %.

Cloud23

Graf lze zvětšit na původní velikost

Graf lze zvětšit na původní velikost

ČTĚTE TAKÉ: Sony představila nejmenší modul pro televizní příjem v mobilních zařízeních

Mediaresearch jako důvod k těmto výsledkům uvádí, že mobilní telefon lze snadno připojit k internetu a uživatel tím získává okamžitý přístup k řadě aplikací. Podobně populární jako aplikace pro předpověď počasí nebo sociální sítě jsou i mapy a navigační systémy. U vlastníků tabletů se ukazují trochu jiné preference související zejména s využitím těchto přístrojů pro zábavu a volný čas, doplnila výzkumná společnost. Mezi oblíbenými sociálními sítěmi, na které se uživatelé přihlašují i ze svých mobilních zařízení, vede jednoznačně Facebook, profil na něm má 77 % respondentů. Na druhém místě je síť Twitter, počet jeho českých uživatelů je podstatně nižší (16 % respondentů), ale popularita dlouhodobě roste.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).