Náskok necelých 10 % nad mobilními telefony si drží tablety u české populace, co se týká sledování video obsahu, tedy aplikace typu YouTube, iVysílání a podobně. Vyplynulo to ze Studie Mobilních zařízení, aplikací a mobilního zpravodajství 2014, které dnes zveřejnila společnost Mediaresearch. Přesto, že průzkumu se účastnilo 1504 respondentů, v této kategorii neodpovídali všichni. Pomyslným sítem prošli pouze ti, kteří odpověděli kladně na vlastnictvím chytrého telefonu, případně tabletu. Pro zobrazení jsou populárnější než mobilní telefony tablety také pro hry. Tablety přinášejí logicky větší zobrazovací plochu než mobily.
NEPŘEHLÉDNĚTE: Jaký byl rok 2014 v IPTV? Převratný. Rozvíjela se hlavně její mobilní verze OTT
Uživatelé smartphonů z řad aktivní internetové populace poprvé početně předstihli uživatele klasických mobilních telefonů,
uvedla dnes jako součást výzkumu Mediaresearch a doplnila i očekávaný důvod: Chytré telefony nacházejí mezi lidmi využití mimo jiné díky aplikacím: mezi nejrozšířenější patří počasí a aplikace sociálních sítí.
Smartphone nebo tablet používá dnes podle studie už 67 % internetové populace. Historicky poprvé navíc smartphony přestihly své mobilní předchůdce: podle výzkumu, který se uskutečnil na konci roku 2014, využívá chytrý telefon 59 % lidí, zatímco klasický mobilní telefon 46 %.
ČTĚTE TAKÉ: Sony představila nejmenší modul pro televizní příjem v mobilních zařízeních
Mediaresearch jako důvod k těmto výsledkům uvádí, že mobilní telefon lze snadno připojit k internetu a uživatel tím získává okamžitý přístup k řadě aplikací. Podobně populární jako aplikace pro předpověď počasí nebo sociální sítě jsou i mapy a navigační systémy. U vlastníků tabletů se ukazují trochu jiné preference související zejména s využitím těchto přístrojů pro zábavu a volný čas,
doplnila výzkumná společnost. Mezi oblíbenými sociálními sítěmi, na které se uživatelé přihlašují i ze svých mobilních zařízení, vede jednoznačně Facebook, profil na něm má 77 % respondentů. Na druhém místě je síť Twitter, počet jeho českých uživatelů je podstatně nižší (16 % respondentů), ale popularita dlouhodobě roste.