Hlavní navigace

Sledovanost ČT 24 se dostala v srpnu na 4,38 %

8. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 9. 2010

Zájem o zpravodajský kanál ČT 24 stále stoupá. V srpnu se dostala jeho měsíční sledovanost poprvé nad hodnotu čtyř procent. Bylo to konkrétně 4,38 %. Serveru DigiZone.cz to sdělila zástupkyně šéfredaktora této stanice a moderátorka pořadu Hyde Park Pavlína Kvapilová. Ta s určitou mírou nadsázky sdělila, že jde o trvalý trend a vydání tiskové zprávy by proto nemělo smysl.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: První zářijový týden přinesl Primě letošní rekord v podílu na divácích

V tomto směru se stává z veřejnoprávní zpravodajské televize poměrně unikát. O tento typ vysílání totiž v Evropě příliš diváci zájem nemají, alespoň ne v masovém měřítku. Například z nedávného průzkumu, který zveřejnila sama Čtyřiadvacítka, vyplynulo, že například italská Rai News má 0,17 %, španělská RTVE 0,7 % nebo dánská TV2 Nyhetskanalen 2,2 % podíl na divácích. Podobnému zájmu se těší i sousední TA3 ze Slovenska. Absolutní prim ale drží v Evropě polská TVP Info, která má běžně sledovanost okolo pěti procent.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.