Hlavní navigace

Moderátor Xaver Veselý nebo tenistka Suková. Co říkali třetí den kandidáti do Rady ČT

6. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Marie Votavová
Třetí celodenní maraton veřejných slyšení uzavře ve sněmovně představování kandidátů do Rady České televize. Na řadě je posledních 38 lidí.

Rekordní tři dny se v Poslanecké sněmovně veřejně představují všichni zájemci, kteří by chtěli usednout na volná místa v Radě České televize nebo v Radě Českého rozhlasu. 

V úterý 4. února 2020 se představovali hlavně zájemci o rozhlasovou radu. Jejich vystoupení jsme sledovali online.

Od středy 5. února 2020 už se mluví jenom o České televizi, jejím hospodaření, struktuře, veřejné službě a programu. I tato vystoupení jsme pokrývali v samostatné online reportáži.

V televizní radě se na konci března uvolní šest míst, v rozhlasové dvě místa. Na Českou televizi by chtělo dohlížet kolem 90 zájemců, další tři desítky se zajímají o kontrolu Českého rozhlasu.

Na každého kandidáta bude čtvrt hodiny. V pátek 7. února 2020 následně mediální výbor sněmovny vybere 18 finalistů do televizní rady a 6 finalistů do rozhlasové rady. Z nich poslanci na březnové schůzi sněmovny tajným hlasováním zvolí nové radní.

WT100

Mandáty letos zvolených radních vyprší v roce 2026. Budou tedy mimo jiné v průběhu svého funkčního období vybírat nové generální ředitele Českého rozhlasu i České televize. Rozhodovat budou také o televizním, respektive rozhlasovém rozpočtu.

DigiZone po celé tři dny přináší online zpravodajství z veřejných slyšení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).