Hlavní navigace

Sledujete HBO přes satelitní CS Link? Přelaďte si set-top-box!

30. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 5. 2008

Pokud přijímáte filmový kanál HBO prostřednictvím satelitní služby CS Link, mohlo se vám stát, že jste jej koncem tohoto týdne ztratili a místo filmů vám na obrazovce běží textová informace. Firma Media Vision, která zajišťuje vysílání HBO v CS Linku, totiž přesunula tento program na jiný transpondér a umožnila tak navýšení datového toku pro lepší obraz i zvuk HBO.

HBO bude nové pozici vysílán s vyšším bitovým tokem a se třemi zvukovými stopami: českou, originální a Dolby Digital (AC3), upozorňuje na svém webu společnost Gital, jeden ze dvou distributorů dekódovacích karet pro příjem programů v satelitní službě CS Link. Současně s uvolněním HBO ze stávající frekvence dojde i ke zlepšení obrazové kvality TV Nova, dodává firma.

ICTZ23

Původně totiž HBO vysílalo na stejném transpondéru s Novou, a postupným přidáváním dalších programů kvalita jednotlivých stanic klesala. Na horší obraz a zvuk u CS Linku si v rozhovoru pro server DigiZone.cz nedávno stěžoval i generální ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach. Bohužel, na to se diváci budou muset zeptat provozovatele CS Linku. Je to jenom otázka investice do kapacity přenosových cest – tak jako u jiných satelitních platforem, uvedl tehdy Zach.

HBO zůstává v rámci CS Linku na stejné družici Astra 1E a pozici 23,5 stupně východně, jenom změnilo vysílací kmitočet. Z původní frekvence 11,992 GHz přešlo na 11,876 GHz. Diváci, kteří měli HBO naladěné na původní pozici, si musí u satelitního přijímače spustit automatické ladění programů, aby se mu filmový kanál znovu načetl do programové nabídky ve své nové pozici.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.