Hlavní navigace

Slovak Sport čeří diskuse v Česku i na Slovensku. Důvodem je nejen Premier League

19. 8. 2013
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

Internetové diskuse často doporučují jako náhradní řešení za Slovak Sport satelitní karty z Polska. Provozovatel e-shopu Satsklep je doručuje mimo jiné i do Česka a na Slovensko.

Prozatím malá dostupnost a kritika ze Slovenska

Hlavní článek věnovaný tematickému kanálu Slovak Sport se na DigiZone.cz objevil naposledy před dvěma měsíci, konkrétně 7. června. Text s názvem „Kde vzal Slovak Sport na Premier League? Novou televizi provází řada neznámých“ se snažil především odhalit financování nového kanálu. Za uplynulých několik týdnů se toho ale okolo této stanice událo poměrně dost, takže rozhodně nebude na škodu, pokud se pod pokličku jejího fungování podíváme znovu, tentokrát pohledem internetových uživatelů na diskusních fórech, kteří z tohoto programu nejsou zrovna nadšeni, a to hlavně díky jeho dostupnosti prostřednictvím klasickým distribučních cest – kabel, satelit, IPTV… V ČR ho nabízí mimochodem jediná firma, a to Telefónica Czech Republic.

Nepříliš oslavný text na tento kanál vyšel na sousedním Slovensku. Redaktor týdeníku Stratégie.sk Ivan Krasko vydal v polovině minulého týdne článek s názvem Slovak Sport – Z verejných záchodov k Premier League. Už podle samotného titulku muselo být jasné, že Krasko tuto stanici zrovna dvakrát chválit nebude. Redaktor známého slovenského média ve svém textu v podstatě došel ke stejnému závěru jako DigiZone.cz. Položil si mimo jiné otázku: Jak je možné, že se jedna stanice dostala k takovému množství práv, která si nemůže dovolit zaplatit ani Nova Sport? Samotného generálního ředitele Róberta Greguše, který většinou nebývá moc sdílný, bez pochyby tyto řádky rozhněvaly. O dva dny později už Stratégie vydaly článek, v němž mělo být rozebráno více fungování televize. Ternem v jeho vyjádření je, že 80 % financování má pocházet z vlastních zdrojů. A kdo je tedy onen bohatý sponzor?


Zdroj: Slovak Sport

Článek, který vydaly Stratégie, jistě šéfa televize Róberta Greguše nepotěšil.

Topfun televize prý registruje stovky předplatitelů stanice

Jako kompenzaci za nízkou dostupnost kanálu v České republice nabízí společnost Slovak Sport streaming svého kanálu prostřednictvím webových stránek nebo služby Topfun televize. V rámci druhé platformy jde konkrétně o mobilní telefony a tablety. Na internetových diskusích, o kterých bude ještě řeč, se poměrně často objevují nepochopitelné reakce ve smyslu, proč si stanici předplácet po síti, když je možné sehnat během několika minut stream prostřednictvím některého z nelegálních serverů. Jak ale ukazuje praxe, zdá se, že běžný uživatel takto příliš neuvažuje. Podle Radka Přikryla, obchodního ředitele Topfun Media, firmy, která tento kanál legálně přes internet streamuje, je o stanici velký zájem.

S generálním ředitelem Slovak Sportu panem Gregušem jsme se dohodli, že čísla zatím nebudeme veřejně publikovat, ale mohu říci, že o tento kanál je velký zájem. Jedná se v současné době o absolutně nejprodávanější stanici v rámci Topfun televize, konstatuje Přikryl a snaží se alespoň naznačit: Jde se o řády stovek předplatitelů. Je možné, že už jich je v tuto chvíli přes tisíc. Diváci, jež si Slovak Sport 2, který Premier League vysílá, v rámci Topfunu předplatili, ale na fórech lamentují nad jeho technickou kvalitou, jež by bylo možné shrnout jako: mazanice, kostičky a rozpadání obrazu. I ta by se ale podle obchodního ředitele Topfun Media měla brzo změnit směrem k lepšímu. Je ostatně v zájmu provozovatele této služby, aby zvláště tato stanice měla odpovídající obrazovou kvalitu.

O špatné obrazové kvalitě Slovak Sportu v naší službě víme. Říkali jsme si, zdali máme vystartovat v dobu, kdy jsme vystartovali, nebo zdali máme čekat ještě týden, který nám k tomu chyběl. Problém není o tom, že my bychom nechtěli, ale v současné době máme signál k dispozici prostřednictvím datového tunelu. Jde o přímý propoj mezi dvěma servery na Slovensku a v České republice. Určitě to není ideální řešení. Signál budeme přebírat ze satelitu, takže kvalita Slovak Sportu 2 bude stejná jako u Slovak Sportu 1. Předpokládám, že maximálně začátkem příštího týdne tento problém vyřešíme, konstatoval Radek Přikryl, který uvedl, že Topfun je připravený i na HD distribuci, bude ovšem záležet na tom, zdali je Slovak Sportu tuto kvalitu jejímu provozovateli dodat. V budoucnu se chce Topfun napojit na slovenský SiTEL (distribuční uzel, pozn. red.), kde by měl být signál dostupný v HD.

Obchodní ředitel Topfun Media Radek Přikryl si je vědom toho, že kvalita, v jaké je televize dostupná v rámci služby Topfun televize nyní, není dvakrát na vysoké úrovni. Změnit to chce v co nejkratší době, nejpozději začátkem příštího týdne.

Premier League v DVB-T? Zní to jako dobrý vtip

Generální ředitel Slovak Sportu Róbert Greguš pouští na veřejnost poměrně často zajímavá oficiální prohlášení. Tím pravděpodobně „TOP“ je to, v němž hovoří o možné distribuce stanice Slovak Sport prostřednictvím DVB-T, a to rovnou celoplošně, tedy prostřednictvím žádných lokálních multiplexů, ale rovnou některé ze sítí Českých Radiokomunikací. Provozovatel by podle jeho slov chtěl takto kompenzovat divákům, kteří se ke stanici nedostanou, její (ne)dostupnost. Pokud bychom se s dalšími českými operátory nedomluvili, je připravený plán B. Máme rozjednáno (…), že bychom od 1. října mohli vstoupit do DVB-T a šířit v Česku náš signál na přímo, uvedl Greguš pro Deník Insider.

MM socky3

Zasvěcenému člověku musí z tohoto vyjádření vstávat chlupy na celém těle a ještě přitom nevěřícně kroutí hlavou. Generální ředitel Slovak Sportu si myslí, že by se takové vysílání podařilo zaplatit pouze z reklamy. Na druhou stranu, v dnešní době asi není vyloučeno vůbec nic, protože dění za poslední rok ukázalo, že je možné v podstatě cokoliv. Před rokem JEŠTĚ nevysílala televize Pětka a nyní UŽ nevysílá, k ní se přidala TiP TV, která skončila v rekordním čase několika týdnů; téměř jsme nevěděli, co je HD vysílání v DVB-T; řada tematických stanic neexistovala a řadu dalšího. Pokud bychom tedy přistoupili na scénář Róberta Greguše, pak by si ale bohatý sponzor asi ještě hodně hluboko sáhl do kapsy. Takže, pane řediteli, hodně štěstí…


Autor: České Radiokomunikace

Slovak Sport v celoplošném DVB-T v Česku? Zní to opravdu jako povedený, ale málo pravděpodobný vtip. Situace za poslední rok nás ale naučila, že se ději často i nečekané zvraty.

Raději si zaplatím kartu z Polska, zní z diskusí

Diskutující na fórech nejen, že podrobili Slovak Sport a jeho obchodní politiku velké kritice, ale rovnou už navrhli pololegální řešení, jak lze ze situace ven. Odpovědí jsou zahraniční e-shopy, konkrétně ten polský, mezi řadou satelitních diváků oblíbený Satsklep. Toto řešení má ale pochopitelně dvě nevýhody – objednávka z ciziny někomu nemusí sedět (ne každý je ochoten platit po internetu) a hlavně, Premier League bude muset divák skousnout v polštině. Největší popularitu má aktuálně nejlevnější karta „nC+ Pakiet Canal+ Start+ 5 Miesięcy“. Předplatně na pět měsíců vyjde na necelých 470 zlotých, tedy přibližně 2800 korun. V nabídce je pak i Canal+ Sport, který je dostupný v HD kvalitě. Divák ovšem v rámci tohoto poplatku získá i dalších pět prémiových stanic v HD a řadu dalších kanálů.

Anglická Premier League byla na webu canalplus.pl o víkendu hlavním tahákem.
Autor: canalplus.pl

Anglická Premier League byla na webu canalplus.pl o víkendu hlavním tahákem.

Platili byste za Slovak Sport na internetu?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.