Hlavní navigace

Slovak Sport odchází z DVB-T v Praze, zůstane pouze na satelitu a v kabelu

27. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle generálního ředitele stanice stojí za touto skutečností především ochota vyjít vstříc operátorům placené televize, kteří si nepřáli, aby byl program dostupný v DVB-T bezplatně.

Společnost Prague Digital TV, která je provozovatelem Regionální sítě 4 na území hlavního města, ukončí na závěr letošního roku, konkrétně 31. prosince, šíření kanálu Slovak Sport.TV, jehož hlavním tahákem byly záznamy z anglické fotbalové Premier League. Redakci serveru DigiZone.cz to oznámil generální ředitel stanice Róbert Greguš. Televize taktéž nabízela jeden přímý přenos týdně z Premier League týdně. Kromě této soutěže se ve vysílání objevovaly i další sporty, například volejbal, tenis nebo plavání.

K TÉMATU: Slovak Sport vstoupil do pozemního vysílání v Praze a středních Čechách

Slovak Sport vydržel v pražském a středočeském DVB-T přibližně tři a půl měsíce. Stanice se zde objevila v polovině září letošního roku. Provozovatel kanálu uzavřel smlouvu na distribuci kanálu po dobu jednoho roku s možností předčasného vypovězení. A právě toho Slovak Sport využil. Podle Greguše stojí za vyřazením kanálu především snaha vyjít vstříc kabelovýmIPTV operátorům, kteří o stanici zájem mají, ale nebudou ji ve svých nabídkách šířit, pokud bude dostupná v DVB-T jako volně šířený kanál. Navíc prý šlo pouze o „experiment“.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: O setrvání Slovak Sportu v pražském DVB-T rozhodnou peoplemetry a zájem inzerentů

Zařazení stanic pod hlavičkou Slovak Sport do nabídky by mohlo proběhnout také u největšího kabelového operátora u nás, společnosti UPC Česká republika. Na otázku, zdali se tak ale skutečně stane, generální ředitel Slovak Sportu uvedl, že na tuto otázku nebude odpovídat. Měli bychom pochopitelně zájem o celoplošné šíření naší stanice, ale to je tak nákladné, že bychom na něj neměli finance, konstatoval Róbert Greguš. Slovak Sporty má ve své nabídce například už IPTV služba O2TV, třetí kanál je určený výhradně pro Slovensko.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).