Hlavní navigace

První program Slovak Sportu se objeví v Regionální síti 8 hned na začátku srpna

29. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – České Radiokomunikace jednají o potencionálním rozšíření sítě s dalšími třemi až čtyřmi subjekty. Rozšíření nabídky o nové programy by mohlo nastat již na podzim.

Tematická stanice Slovak Sport rozšíří nabídku nového digitálního zemského multiplexu Českých Radiokomunikací skutečně hned 1. srpna, jak DigiZone.cz již dříve informoval. Naší redakci to dnes potvrdil přímo generální ředitel operátora Martin Gebauer. Slovak Sport tak bude v Regionální síti 8 třetí stanicí (po Sportu 5 a TV Noe), která se zde objeví. Po spuštění všech plánovaných vysílačů by měl tento multiplex pokrývat okolo 55 % populace České republiky. K dispozici by ho měli mít obyvatelé všech krajských měst a přilehlého okolí.

K TÉMATU: Slovak Sport bude od srpna vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací

Generální ředitel Českých Radiokomunikací zároveň DigiZone.cz řekl, že v současné době probíhají konkrétnější jednání ohledně rozšíření Regionální sítě 8 se třemi až čtyřmi zájemci. Předpokládám, že dalšího rozšíření multiplexu bychom se mohli dočkat na podzim, ale podrobnosti vám v tomto směru sdělit nemohu. Podzimní období koresponduje s obchodními plány subjektů, s nimiž vyjednáváme, uvedl Gebauer. Zdali jednání probíhají také s majitelem skupiny Empresa Media, který chce portfolio svých stanic (kromě TV Barrandov) rozšířit i o další programy, odmítl komentovat.

KL23 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Spolumajitelem slovenské Senzi by se měl stát vlastník televize Barrandov

Telekomunikační operátor postavil obchodní model sítě tak, aby na sebe začala vydělávat přibližně po 75 procentech naplnění kapacity. Fungování této sítě jsme si dobře spočítali a není nutné, abychom měli plnou kapacitu obsazenou. Je to stav, který by nás ale pochopitelně potěšil. Vzhledem k tomu, že síť je postavena mnohem níže, než naše velké multiplexy, nepočítáme s tím, že bychom na ni prodělali, konstatoval Martin Gebauer. Síť označil jako ideální pro zákazníky z řad tematických televizí nebo klonů velkých vysílatelů. Stávající složení sítě už tomu poměrně nahrává, dodal Gebauer.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).