Hlavní navigace

Slovak Sport.TV2 ukončila vysílání v Regionální síti 8

12. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počínání provozovatele Slovak Sportu jak v českém, tak i slovenském DVB-T je velmi kuriózní. V obou zemích bývalé federace bylo vystřídáno několik jeho stanic.

Tematický kanál Slovak Sport.TV2 ukončil vysílání v Regionální síti 8. Na jeho místě už po celý den v současné době vysílá věštecká a ezoterická stanice TV Osem, a to přesto, že programová pozice je stále označená po původní televizi. Ukončení distribuce v Regionální síti 8 potvrdil serveru DigiZone.cz v krátkém telefonickém hovoru přímo generální ředitel Slovak Sportu Róbert Greguš. Na otázku, proč bylo vysílání ukončeno, sdělil, že tato distribuce provozovateli nepřinášela očekávaný ekonomický efekt. V Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací jsou v tuto chvíli šířeny kromě TV Osem programy Óčko Expres, Mňam TV, Sport 5, TV Noe a Regionálnítelevize CZ.

CIF - osobnosti

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kanály Arena Sport 1 a 2 získaly licenci od slovenského regulátora

Počínání provozovatele Slovak Sportu jak v českém, tak i slovenském DVB-T je velmi kuriózní. V obou zemích bývalé federace bylo vystřídáno několik jeho stanic, a to jak v celoplošných, tak i regionálních multiplexech. V České republice například ve druhé polovině roku 2013 zahájila stanice Slovak Sport distribuci v pražské Regionální síti 4, aby po několika měsících bylo její vysílání odpojeno. Podobný osud ji potkal i na Slovensku. Do Regionální sítě 8 vstoupila stanice jako Slovak Sport, po jejím přeformátování bylo vysílání nahrazeno Slovak Sportem 2. Nejprve se vysílal tento kanál po celý den, později většinu jeho vysílacího času obsadila TV Osem. Nyní už je tento program šířen celodenně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).