Hlavní navigace

Slovenská Joj využije pro svůj filmový kanál Joj Cinema licenci udělenou v Česku

Joj Cinema bude určena výhradně pro distribuci v sítích operátorů placené televize, zejména v kabelových rozvodech. Vysílat bude jak ve standardním, tak i vysokém rozlišení.
Lukáš Polák 4. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nový filmový kanál Joj Cinema bude regulován Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Vyplývá to z aktuálního zápisu z posledního zasedání regulátora. Joj Cinema nebyla udělena úplně nová licence, ale Joj Media Group se pro ni rozhodla využit již v loni udělenou licenci pro kanály Joj a Joj Plus, která byla udělena společnosti Doneal, již stoprocentně vlastní Slovenská produkčná, servisní organizace slovenské televize skupiny Joj, do níž obě stanice patří. Původně se spekulovalo o tom, že licence budou určeny pro již existující kanály. Česká legislativa je v oblasti regulace oproti slovenské méně přísná.

K TÉMATU: Joj plánuje vlastní filmový kanál, nabízí ho už operátorům v Česku i na Slovensku

Rada udělila provozovateli, DONEAL, s.r.o., IČ 291 35 451, se sídlem Praha 8 – Karlín, Pobřežní 297/14, PSČ 186 00, souhlas podle § 21 odst. 1 písm. a) a d) zákona č. 231/2001 Sb., ke změně skutečností uvedených v žádosti o licenci udělené rozhodnutím č.j. sve/1849/2014, spis. zn.: 2014/145/sve/DON, ze dne 27. května 2014, spočívající ve změně označení názvu programu na JOJ Cinema, v rozšíření vysílání o vysílání prostřednictvím kabelových systémů s územním rozsahem celá Česká republika, ve změně hlavního jazyka vysílání na: český jazyk, a změně dalších programových podmínek, v rozsahu dle žádosti ze dne 14. dubna 2015, informuje v aktuálním zápisu regulátor.

WT100 SEO

Z ARCHIVU: Joj a Plus získaly od české RRTV licence pro satelitní vysílání v Česku a na Slovensku

Na blížící se start nové televize upozornil jako první ve druhé polovině května právě server DigiZone.cz. V promo materiálech pro operátory, které má naše redakce k dispozici, je Joj Cinema prezentována jako nový filmový kanál s bohatým obsahem pro všechny fanoušky kinematografie. Hlavní výhodou stanice má být skutečnost, že filmy nebudou přerušované reklamou. Operátorům má být za cenu 7,50 Kč/měsíc dostupný tento program jak ve standardním, tak i vysokém rozlišení (HDTV). Slovenská skupina Joj Media House v současné době provozuje bezplatné kanály Joj, Plus, Wau, Senzi TV a prémiový RiK. Novinkou je Ťuki TV dostupná exkluzivně pouze pro klienty Slovak Telekomu.