Hlavní navigace

Slovenská Markíza opět s testy hybridní televize HbbTV

12. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Co je předmětem zkušebního vysílání, slovenská televize tají. „V tomto stádiu se k tomu ještě blíže nebudeme vyjadřovat,“ sdělil DigiZone.cz neurčitě PR manažer Markízy Lukáš Kočišek.

Slovenská televize Markíza rozjela v uplynulých dnech opět testy hybridní technologie HbbTV, která v sobě spojuje výhody klasického vysílání a internetu. Zkušební provoz technologie je k dispozici na tomto kanálu s vysokým rozlišením obrazu (HDTV), který je šířen prostřednictvím družice Astra 3B, satelitní pozice 23,5 stupně východně. Test HbbTV lze identifikovat na linuxových přijímačích, kde se odpovídající ikona nachází v menu, případně na televizorech v rámci informační lišty. Známé červené tlačítko se nezobrazuje.

MMF24

U Markízy HD na satelitu se v uplynulých dnech objevil příznak technologie HbbTV. Obrázek lze zvětšit
Autor: repro foto Markíza HD

U Markízy HD na satelitu se v uplynulých dnech objevil příznak technologie HbbTV. Obrázek lze zvětšit

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize začala lákat na hybridní vysílání i diváky nepřipojené k internetu

Co je předmětem zkušebního vysílání, slovenská televize tají. V tomto stádiu se k tomu ještě blíže nebudeme vyjadřovat, sdělil serveru DigiZone.cz neurčitě PR manažer Markízy Lukáš Kočišek. Nasazení HbbTV na Slovensku by mohlo znamenat průlom v zavádění této technologie u našich východních sousedů. Na tamním trhu ji totiž využívá pouze veřejnoprávní RTVS. K dispozici jsou v tuto chvíli pouze tři aplikace, z nichž za zmínku stojí především zpravodajský archiv a teletext. Dlouhodobě je zde k dispozici také Advent 2014.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).