Hlavní navigace

Slovenská televize Osem už týden v pražské pozemní nabídce nevysílá

Lukáš Polák

Do Regionální sítě 1 míří ještě jeden klient – rusko-jazyčná stanice KTB. Ta zde začala testovat 22. srpna a na experimentální provoz upozornil tehdy právě server DigiZone.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Minimálně od začátku minulého týdne už je v Praze bez signálu programová pozice slovenské televize Osem, která je součástí Regionální sítě 1 (kanál 57). Tento kanál je jedinou stanicí, jež je součástí zmíněného multiplexu a vysílá zde přibližně rok. Není to přitom poprvé, kdy bylo vysílání televize Osem přerušené. Na programové pozici stanice, která (zatím) odpojena nebyla, se nachází pouze černá obrazovka. Sledovanost televize v této síti bude pravděpodobně zanedbatelná. Ani na specializovaných fórech věnujících se digitálnímu vysílání se tato informace neobjevila.

WT100_Podcasty Dan Tržil4

Z ARCHIVU: Věštecká TV8 ráno vysílala místo programu erotický chat, visel tam dvě hodiny

Do Regionální sítě 1 míří ještě jeden klient – rusko-jazyčná stanice KTB. Ta zde začala testovat 22. srpna a na experimentální provoz upozornil tehdy právě server DigiZone.cz. Od doby, kdy zde provozovatel stanice zapojil zkušební obrazovku, se de facto nic nezměnilo. Diváci, kteří si programovou pozici naladí, zde vidí stále pouze monoskop s informací, že stanice odstartuje „již brzy“. Kromě ruštiny bude program vysílat také v češtině. Jeho cílem bude přilákat do metropole a České republiky vůbec ruskou klientelu. Kromě TV8 a KTB jsou součástí Regionální sítě 1 v Praze dvě programové pozice Test.