Hlavní navigace

Slovenská televize si spletla politika Dienstbiera s jeho zesnulým otcem

18. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Slovenská televize se za faux pas Dienstbierově rodině i divákům omluvila. Zodpovědní zaměstnanci, kteří chybu způsobili, prý budou potrestáni podle interních předpisů.

Doslova trapas potkal o uplynulém víkendu slovenskou veřejnoprávní televizi STV. Reportáž, která informovala o výsledcích sjezdu České strany sociálně demokratické (ČSSD), uvedla špatná fotografie. Na ní se místo neúspěšného kandidáta na post místopředsedy této politické strany objevil nikoliv Jiří Dienstbier mladší, ale jeho otec, již dva roky zesnulý Jiří Dienstbier starší, někdejší první polistopadový ministr zahraničních věcí. Na faux pas STV upozornil server Omédiách.com.

KL22 hlasovani

Není Dientsbier jako Dientsbier. Slovenská televize si spletla syna s otcem.
Autor: Repro foto STV via Omédiách.com

Není Dienstbier jako Dienstbier. Slovenská televize si spletla syna s otcem.

Z ARCHIVU: Faux pas Slovak Sportu na Facebooku: sliboval WTA Tour, pak status stáhl

Faux pas je o to větší, že Slovenská televize opatřila úvod zprávy titulkem „ČSSD se zbavila Jiřího Dienstbiera“. Tato chyba nás velmi mrzí. Rodině a divákům se za ni omlouváme. Odpovědné pracovníky potrestáme podle interních předpisů, uvedl při této příležitosti šéf zpravodajství a publicistiky Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Lukáš Diko. Jen pro doplnění, Jiřímu Dienstbierovi mladšímu je 43 let, narodil se v roce 1969 ve Washingtonu. Byl mj. jedním z kandidátů na post hlavy státu v posledních prezidentských volbách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.