Hlavní navigace

Slovenské Rádio_FM vyjádřilo podporu veřejnoprávnímu Wavu

13. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2008

Slovenské veřejnoprávní Rádio_FM se postavilo za vysílání své české sestry, Rádia Wave. Podporu vyjádřilo proto, že nesouhlasí s odchodem tohoto programu z pražského vysílače Cukrák. Dovolujeme si vyslovit znepokojení nad doporučením Rady ČRo odstranit Wave z terestrického vysílání, píše v tiskové zprávě ředitel Rádia_FM Dušan Vančo. Znemožněním příjmu této stanice podle něj ztratí rozhlas nenávratně možnost reagovat na potřeby nejmladší generace. Zároveň dodává, že již v tomto věku si mladí utvářejí pohled na veřejnou službu a stávají se z nich budoucí posluchači ostatních okruhů.

ROZHOVOR: Dana Jaklová: Nejsem proti Rádiu Wave, ale v analogu nemá co dělat

Věříme, že odchod Rádia Wave z pražského éteru není definitivní a doufáme, že Rada ČRo přehodnotí výklad zákona o ČRo a zváží jeho možný návrat na frekvenci 100.7 MHz, ukončuje ředitel stanice svůj dopis, jehož plné znění si můžete přečíst na serveru Mediálne.sk. Generální ředitel ČRo Václav Kasík musí k vypnutí Wavu přistoupit poté, co mu Rada ČRo na konci května udělila výtku za neřešení situace okolo této stanice. Radní ale i někteří poslanci považují Radio Wave za digitální a nikoliv analogovou stanici. Frekvence 100.7 MHz sloužila do 13. června 2006 původně ČRo Region, kterému se po tomto kroku výrazně zhoršilo pokrytí, přesto, že má řadu lokálních dokrývačů.

Cloud23

GLOSA: Rádia Wave bude škoda

K VĚCI: Václav Kasík: Rádio Wave v analogu vypnu, nic jiného mi nezbývá

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).