Hlavní navigace

Slovenský operátor Antik nabízí 20-denní archiv pořadů s možností sdílení časů

Jan Potůček

Divák si může u pořadu sám nastavit, kdy skutečně začíná a kdy končí, takže se mu nestane, že při přehrávání narazí na kus předchozího pořadu nebo reklamní blok

Doba čtení: 1 minuta

Krátce po O2TV, která od poloviny července nabízí třicetihodinový TimeShift u všech nabízených televizních stanic, přichází s podobnou službou i košický operátor Antik Telecom. Jeho dvacetidenní archiv ale umožňuje kromě jiného nastavovat skutečný začátek a konec pořadů, tedy nikoli podle EPG, a takto upravené časy pořadů sdílet s dalšími uživateli. “Diváci tak neztrácí čas sledováním nepotřebného obsahu, ale archivovaný pořad se jim spustí, když už opravdu začíná,” přiblížila Monika Sobeková z Antik Telecomu.

K TÉMATU: Deset slovenských televizí lze zdarma sledovat na iPhonu a mobilech s Androidem

Archiv je navíc prostřednictvím SmartTVboxu rozdělený podle žánrů, nejen podle stanic, které pořady odvysílaly. Největší novinkou je ale zmíněné nastavení skutečného začátku a konce pořadu. “Když si pustíte relaci ze standardního archivu u ostatních operátorů, začíná v nepřesném čase a je před ní hodně zbytečného televizního obsahu. Nastává tak situace, že divák si sedne k pořadu, který chce sledovat v čase, kdy má podle EPG začínat, ale ve skutečnosti mu na obrazovce běží jiný obsah, například konce jiných pořadů,” vysvětluje manažer IPTV služeb Antiku Vlastimil Lakatoš.

PR Summit 2018 Tip Flixbus

ČTĚTE TAKÉ: O2TV zavedla nové boxy iP4.tv EVO-4T a přehrávání pořadů až 30 hodin zpětně

“Náš dvacetidenní archiv televizního vysílání podle žánrů divákovi umožní díky nejnovější aktualizaci sledování pořadů v čase jejich skutečného začátku na sekundu přesně. Funguje to na principu komunitního označování, kdy si sám uživatel může označit správný začátek nebo konec pořadu a tuto informaci sdílet s ostatními majiteli SmartTVboxů,” dodává Lakatoš. Firma koncem měsíce uvede na trh I nové SmartTVboxy s tunerem DVB-T/MPEG-4, které umožní sledovat televizní stanice nejen přes IPTV, ale z pozemních sítí.

Našli jste v článku chybu?