Hlavní navigace

Slovenský operátor DVB-T spustil web o digitálním příjmu

11. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 12. 2009

Společnost Towercom, vítěz tendru na provozovatele prvních dvou digitálních multiplexů na Slovensku, spustila webové stránky, které mají zájemcům přinést informace o digitálním příjmu přes klasickou anténu. V diskusi serveru DigiZone.cz na to upozornil náš čtenář a občasný autor textů David Kříž z Uherského Hradiště.

MM_SS3

Stránky mají tři stěžejní sekce. Jsou jimi Aktuality, Domácnosti a Odborníci. V první z nich najdou zájemci tiskové zprávy, které souvisí s operátorem až do srpna letošního roku. Zatím jsou zde pouze čtyři. Sekce Domácnosti má odpovědět návštěvníkům na základní otázky spojené s přechodem, tedy, co je nutné udělat pro příjem DVB-T, jak si vybrat vhodný přijímač nebo třeba základní fakta o společnosti Towercom.

Na webu dvbt.towercom.sk je možné najít také mapku Slovenska a dělení na jednotlivé ucelené oblasti. Část věnovaná odborníkům přináší např. tabulku s jednotlivými lokalitami a informace, na jakém se zde bude vysílat kanálu. Parametry vysílání určují kódování zvuku jako MPEG-1 Layer II, obraz pak není vyplněn. Některá média už však přinesla zatím oficiálně nepotvrzenou informaci, že Slovensko bude stejně jako Česká republika vysílat v MPEG-2. Celkový datový tok multiplexu by se pak měl dostat na hodnotu 19,91 Mbit/s.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.