Hlavní navigace

Slovenský T-Mobile také začne používat blacklist Internet Watch Foundation

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Samozvaní „regulátoři Internetu“ z řad poskytovatelů internetového připojení se v Evropě objevují už nějaký ten pátek. Pravidelným čtenářům Lupy jistě není třeba připomínat, jakou odezvu vyvolalo víceméně svévolné blokování údajně nelegálních webových stránek ze strany českého Vodafonu nebo Telefóniky O2. V nejbližší době k němu hodlá přistoupit také slovenský T-Mobile a rovněž sáhne po černé listině od kontroverzní britské organizace Internet Watch Foundation (IWF). Slovenský T-Mobile to uvedl…

Samozvaní „regulátoři Internetu“ z řad poskytovatelů internetového připojení se v Evropě objevují už nějaký ten pátek. Pravidelným čtenářům Lupy jistě není třeba připomínat, jakou odezvu vyvolalo víceméně svévolné blokování údajně nelegálních webových stránek ze strany českého Vodafonu nebo Telefóniky O2. V nejbližší době k němu hodlá přistoupit také slovenský T-Mobile a rovněž sáhne po černé listině od kontroverzní britské organizace Internet Watch Foundation (IWF). Slovenský T-Mobile to uvedl při příležitosti představení rodičovských služeb pro zablokování přístupu dětí k mobilnímu obsahu a službám pro dospělé.

Slovenský T-Mobile už spustil stránku s formulářem, kde je možné nahlásit stránku, kterou uživatel považuje za nezákonnou. Nahlášené weby budou předány ke zkoumání pracovníkům IWF. K samotnému blokovaniu stránok s nezákonným obsahom na základe blacklistu IWF pristúpi T-Mobile v najbližšom období, píše se v tiskové zprávě. Argumentem je opět dětské porno. Na notoricky známém případu Wikipedie a přebalu alba Virgin Killer je však patrné, že IWF není rozhodně neomylnou organizací. (MobilMania.sk)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.