Hlavní navigace

Služby videa na vyžádání zatím zvyky diváků nezměnily

17. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
17. 5. 2011

Šéf internetu televize Nova Pavel Krbec na dnešní konferenci Video Internet Forum uvedl, že videobsah dnes netvoří tak velkou část internetu, aby se například tato skupina mohla stát dominantním hybatelem na tomto poli. Před pěti deseti lety jsem měl pocit, že služby video on demand (video na vyžádání, pozn. red.) překopou zvyky diváků, ale nestalo se tak, řekl Krbec.

Když jsme zaváděli sledování videí na internetu, tak jsme měli obavu, aby nám diváci nekoukali například na Ordinaci. Podařilo se nám ale zachovat sledování tohoto pořadu a divákům jsme navíc ještě umožnili sledování na internetu, protože koukali například na konkurenční Primu, oznámil dnes již bývalý generální ředitel televize Nova Petr Dvořák na dnešní konferenci VIF. Před deseti lety byla přehnaná očekávání na video on demand. Nevyplnilo se to, nicméně neznamená to, že VOD klasickou televizi jednou nepřeválcuje – převálcuje, reagoval Milan Fridrich z Nových médií ČT.

BRAND

Velké televize by měly podle Mirka Veselého ze společnosti MUVI.CZ vytvářet také obsah speciálně pro internet a ne jen pouze dávat obsah z vysílání na svůj web. Pavel Krbec z televize Nova mu oponoval, že tohle už stanice dělá v případě Česko Slovenské SuperStar nebo například seriálu Comeback. Na internetu zvítězí ten, kdo bude umět vyrobit obsah, konstatoval Veselý z firmy MUVI.CZ. Vojtěch Frič ze studia Frame100R uvedl, že internetový videobsah někdy zabijí sám sebe tím, že vznikne. Rozpočty jsou velice malé a na internetu jsou to víceméně takové pokusy, řekl Frič.

Šla by televize Nova například do toho, že by některý sitcom vysílala pouze na internetu? Podle Krbce by záleželo například na tom, jaký by byl model. Například Seznam, Google nebo Facebook neutrácí peníze za to, že by vyráběly obsah. Co se týká chytrých televizorů, podle Dvořáka, bývalého šéfa Novy, se v nich bude objevovat čím dál tím více obsahu, ovšem půjde pouze o doplněk. Nova nabízí prozatím svůj obsah v televizorech Panasonic. Do budoucna tu umožní přehrát například pořady ze serveru Voyo.cz, případně i filmy, které by se platily formou SMS.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).