Hlavní navigace

SMS zdarma podruhé

22. 10. 2003
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Od prvního článku o zasílání SMS z Internetu zdarma se mnohé změnilo. Kromě soustavného vylepšování služeb starých serverů se objevila i nová konkurence. Byl spuštěn velmi zajímavý projekt Mobilbonus.cz. České Radiokomunikace se s smskovým bonusem k Bluetone Internet Free také nenechaly zahanbit.

Jak jsem naznačil v perexu, mnohé se změnilo. Jdemenapivo.cz společnosti Budějovický Budvar se stalo kvůli totálnímu přetížení prakticky nepoužitelným. Psát pomocí tohoto serveru zprávu by tak mohlo být ztrátou vašeho drahocenného času.

SMSoperator.cz se v době psaní tohoto článku přestavuje. aSOUND slibuje nový design a služby, což by mu ostatně jen a pouze prospělo. Konečně, cokoli bude lepší než ten původní modrožlutý. Problémem je, že přestavba již trvá celkem podezřele dlouho (ačkoli bylo na hlavní straně přislíbeno „Již brzy se znovu setkáme.“). Přitom není důvod nenechat běžet původní SMSoperator.cz, a poté ho za ten nový vyměnit během pár hodin. Byla by škoda přijít o bránu, jejíž rychlost závratně stoupla až na celkem použitelnou hodnotu. Spolu s tímto serverem se tak staly nefunkčními všechny ostatní brány fungující přes SMSoperator.cz.

SMS moderátor

Na webu Jiřího Fröhlicha, moderátora pořadu Právě teď a pracovníka rádia Impuls a Info, se nalézá zajímavá neplacená SMS brána. Pokud do prohlížeče naťukáte sms.moderator.cz, zobrazí se vám sice ne moc dobře graficky vyvedená, avšak jistě velmi užitečná stránka. V současné době lze pouze odtud zaslat bezplatně a bez jakýchkoli podmínek zprávu na T-Mobile.

Na Eurotel se odtud posílají zprávy po 45 znacích (zbytek reklama), Oskar funguje klasicky. SMS do sítě T-Mobile mohou mít až 100 znaků (zbytek opět reklama). Aby vše nešlo tak hladce, komplikuje nám situaci jedna drobnost. Autor ji okomentoval slovy:

POZOR!!! Kvůli častým stížnostem dochází k velmi intenzivní kontrole SMS brány, potrvá pár dní.

Jde o to, že zprávy na T-Mobile lze posílat pouze mezi 22 a 24 hodinou, což význam služby značně znehodnocuje. Navíc není garantovaná doba doručení. Těch pár dní, podobně jako u SMSoperator.cz, trvá již podezřele dlouho.

Mister iX

MrX.cz je portál, ze kterého šlo posílat smsky (rychle a bez reklam) do všech sítí dlouho po zrušení volných plnohodnotných bran operátorů. Jakým způsobem bylo toto umožněno, se mi nepodařilo vypátrat. Bohužel sen pominul a po stránce služeb server lehce zchudnul. Dnes již nenabízí nic převratného.

Tvůrce MrX, Martin Kadlčík, nám oblékl stránku do vkusného, jednoduchého a přitom účelného designu prosvětleného žlutou barvou. Přehledný seznam odkazů na zahraniční SMS brány jistě potěší. Po funkční stránce však web neskrývá nic revolučního. SMS na Eurotel chodí klasicky s reklamou (přitom to tak na první pohled nevypadá. Pozor, brána automaticky odřezává zprávu po 45. znaku a zbytek nedojde). Při zasílání na Oskar používá bránu operátora. Výhodou serveru tak zůstává pouze odesílání zpráv na emaily operátorů a na ICQ (přičemž třeba s velmi rozšířeným messengerem Miranda IM tato funkce nespolupracuje, tudíž bych na ni nespoléhal).

MobilBonus

Projekt Mobilbonus.cz společnosti Marketing Evolution vypadá velmi zajímavě už na první pohled. Modročervená tvář dává webu razítko modernosti. Úvodní stránka elegantně shrnuje, o co v celém projektu jde. V zásadě se jedná o vydělávání peněz prostřednictvím příjímání reklamních SMS.

Pokud uvažujete o připojení k tomuto projektu, pak vřele doporučuji si pročíst text skrývající se pod odkazem „O projektu“. Dozvíte se zde, jak o platbě za přijetí zprávy, tak o možném pyramidovém systému uživatelů. Hrubě nastíním v úryvku:

MobilBonus.cz Vám zaplatí za každou přijatou reklamní SMS na Váš mobilní telefon 0,50 Kč a za každého člověka ve Vaší obchodní síti dostanete dalších 0,10 Kč. Obchodní síť je tvořena 5 patry (pod sebou). Každé patro tvoří linie, ve která může být neomezený počet lidí. A to už stojí za to!

MobilBonus.cz Vám při našem způsobu ohodnocování vydělá na provoz Vašeho mobilního telefonu a pokud budete aktivní o doporučíte registraci dalším, tak Vaše zisky budou mnohem vyšší (až v tisících Kč)!!!

Bohužel si jako klasický novinářský „rejpal“ nemohu odpustit zmínku o chybějícím odstavci o odhlášení z projektu. Připadne mi to lehce neseriózní.

Nejprve se však musíte do systému registrovat. Není to nijak obtížné, můžete si dokonce vybrat mezi registrací plnohodnotnou a anonymní (kde se po vás ale chce i adresa, což se mi nezdá příliš taktní). Vždy však musíte uvést číslo svého mobilního telefonu (což bohužel vyřazuje nevlastníky mobilů). Spolu s registrací?

ICTZ23

(…) do systému Mobilbonus získáte ihned 10 SMS zdarma na všechny operátory a bez reklam!!! Dále Vám nabízíme možnost vytvoření vlastního adresáře a komfortní zasílání plnohodnotných SMS (délka až 770 znaků, bez reklam) na všechny české operátory a to za nejlepší ceny na trhu – 0,80 Kč bez DPH.

Cenu 0,80 haléřů za jednu SMS nabízí také Email.cz. Samozřejmě při rozdělení zprávy kvůli délce se platí ze každou část zvlášť.

Bluetone

České Radiokomunikace se rozhodly v boji o modemisty zapojit zázračné zbraně. Internet zdarma už je omletý, Bluetone Internet Free proto navíc nabízí odesílání plnohodnotných SMS (čistých 160 znaků bez reklam) do všech sítí za body. Ty se získají velmi jednoduše. Pokud se připojíte prostřednictvím dial-up služby Bluetone Internet Free, tak za každých 15 minut surfování ve špičce či 30 minut mimo špičku obdržíte jeden bod. Za jeden bod odešlete jednu SMS. Denně lze odeslat maximálně 100 SMS, což snad dostačuje každému. Více se dozvíte v tiskové zprávě Českých Radiokomunikací.

Používáte internetové SMS brány?

Autor článku

Autor studuje FF MU obor Psychologie. Aktivně přispívá do několika internetových magazínů, zajímá se přitom hlavně o webovou komunikaci a psychologii Internetu.