Hlavní navigace

Sněmovna bude hlasovat u diginovely o 38 pozměňovacích návrzích

27. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 9. 2007

Novela zákonů souvisejících s digitalizací může dnes od 18:25 ve třetím čtení doznat až 38 změn. Právě tolik pozměňovacích návrhů totiž podali poslanci v předchozím, druhém čtení. Všechny návrhy najdete na webu Poslanecké sněmovny jako tisk 262/2. Přání hlavního autora původního vládního textu, náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka, aby poslanci hlasovali jen o jednom komplexním pozměňovacím návrhu, se tedy nenaplnilo. Poslance přesto čeká přehlednější práce než před rokem a půl, kdy ve třetím čtení tehdejší digitální novely hlasovali zhruba stokrát.

Největší porci pozměňovacích návrhů přinesl Výbor pro vědu, vzdělání, mládež a tělovýchovu, který jich podal dohromady 15 – polovinu z nich ale tvoří jen legislativně technické připomínky. Na druhém místě se šesti „pozměňováky“ se umístil poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD) a pomyslný bronz si odnáší poslankyně Ivana Levá (KSČM). Ta původně kolegy přesvědčovala, že vládní návrh je vyvážený a dobrý, ať na něm nic nemění. Když se ho ale rozhodli měnit jiní, sama navrhla pět změn. Další zákonodárci se omezili na nejvýše tři pozměňovací návrhy.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.