Hlavní navigace

Sociálně slabí možná nebudou muset platit koncesionářské poplatky

5. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 3. 2009

Povinnosti platit měsíční koncesionářské poplatky České televizi a Českému rozhlasu se zřejmě zbaví sociálně slabší občané. Návrhem na tuto úpravu zákona se bude příští pondělí zabývat česká vláda. Ve sněmovně s touto úpravou přišli komunističtí poslanci, podle nichž by od poplatků byli osvobozeni občané, kteří vydělávají méně než trojnásobek životního minima, napsala agentura ČTK.

WT100 persony2 (Ilinčev aspol)

Podle České televize, pro niž jsou poplatky hlavním zdrojem příjmů, je ale návrh nebezpečný a může ohrozit její fungování. Podle návrhu novely zákona o rozhlasových a televizních poplatcích by měli být osvobození také členové domácností s příjmy do 2,5násobku životního minima, uvedla agentura.

Na sociálně slabé myslí zákon o koncesionářských poplatcích už dnes. Od placení veřejnoprávnímu rozhlasu a televizi jsou osvobozeni ti lidé, kteří za uplynulé kalendářní čtvrtletí vydělávali méně než 2,15násobek životního minima. To aktuálně činí 3 126 korun měsíčně. Měsíční koncesionářský poplatek ČT nyní činí 135 korun a Českému rozhlasu 45 korun.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.