Hlavní navigace

Sony Pictures stále váhá, zdali má v Česku a na Slovensku spustit kanál AXN Spin

20. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematický kanál je primárně určen mladým divákům do 25 let. V jeho vysílání se objevily například seriály Teen Wolf, Smallville nebo Rude Tube. Po Polsku odstartoval 1. března v Rumunsku.

Centrála společnosti Sony Pictures Television Network, pod níž patří stanice pod hlavičkou AXN, stále ještě nerozhodla o tom, zdali se diváci v České republice a na Slovensku dočkají plánovaného spuštění tematického kanálu AXN Spin. Vyplývá to z informací, které má k dispozici server DigiZone.cz. O možném spuštění tohoto programu přinesl náš web informace v září loňského roku. Stanice AXN Spin byla spuštěna loni v Polsku a 1. března letošního roku vstoupila na rumunský trh.

cyber-obecný tip

K TÉMATU: Sony Pictures Television Networks plánuje v Česku spuštění dalšího kanálu z rodiny AXN

Sony Pictures má ve hře hned několik scénářů, které v souvislosti s AXN Spin připadají v úvahu. V nejlepším možném případě se dočkají čeští diváci samostatné stanice, která by byla spuštěna pravděpodobně ve druhé polovině letošního roku. V úvahu ale připadá i fakt, že SPTN by pořady z tohoto kanálu rozdělila mezi již existující televize na českém a slovenském trhu, tedy AXN Crime a AXN Scifi. Stanice AXN Spin je věnovaná primárně mladým divákům ve věku do 25 let. Objevily se tu například seriály Teen Wolf, Smalville nebo Rude Tube.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.