Hlavní navigace

Sony vyvíjí 3D televizor, k jehož sledování nebudou potřeba brýle

27. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 8. 2010

„Bezbrýlový“ televizor pro sledování stereoskopického (3D) obrazu vyvíjí japonská společnost Sony. Stejný záměr před několika dny oznámila i konkurenční Toshiba. Obě firmy se domnívají, že zájem o 3D televizory, k jejichž sledování by divák nepotřeboval speciální brýle, by raketově vzrostl. Dosavadní výsledky prodejů 3D televizorů jsou spíše rozpačité.

K TÉMATU: 3D televizor bez brýlí? Existuje, podívejte se na něj

Sony podle agentury ČTK, která se odvolává na zprávu světové agentury AP, zatím nedokáže odhadnout, kdy se nový typ 3D televizoru objeví na trhu. Je třeba překonat technické potíže a především snížit náklady na výrobu takových přijímačů. Stereoskopické televizory, k jejichž sledování nejsou třeba 3D brýle, sice již existují, jsou však velmi nedokonalé. Divák je musí sledovat z konkrétní vzdálenosti a pod konkrétním úhlem, jinak se efekt 3D nedostaví a u mnoha lidí sledování takové televize vyvolává nevolnost.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Chcete domů televizor ve 3D? Podívali jsme se, co letos bude k mání

Dívat se na 3D bez brýlí je pohodlnější, cituje agentura jednoho z manažerů společnosti Sony. Musíme se ale ohlížet na ceny, než začneme uvažovat o tom, kdy je začneme nabízet, dodal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).