Hlavní navigace

Soud bude znovu projednávat připojování RTA do vysílání Primy

15. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 9. 2011

Městský soud v Praze bude znovu projednávat spor mezi televizí Prima a Regionální televizní agenturou (RTA), která se se svým vysíláním v přesně stanovených časech připojuje do programu české komerční dvojky. Informaci přinesl server Česká média s odvoláním na agenturu ČTK. Poslední rozsudek Městského soudu, ve kterém se Prima mohla od RTA „očistit“, byl Nejvyšším státním soudem na konci června zrušen.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Nejvyšší správní soud: Prima se zatím nemůže v DVB-T zbavit regionů

Nejvyšší správní soud zatím na úřední desce zpřístupnil jen stručné znění verdiktu, odůvodnění zveřejní v příštích dnech. RTA trvá na tom, že princip sdílení kmitočtů Primy a regionálních televizí je platný i po přechodu na digitální terestrické vysílání. Prima si ale v březnu 2010 navrhla novou licenční podmínku, která sdílení kmitočtů v digitálním vysílání zrušila, uvedla ČTK. Ke sdílení kmitočtů Primy a RTA dochází v multiplexu 2 společnosti České Radiokomunikace. Na analogových kmitočtech už probíhalo od počátku devadesátých let minulého století.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.