Hlavní navigace

Soud rozhodl: Křesťanská TV Trwam má smůlu. V polském DVB-T se neobjeví

28. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Polská křesťanská stanice Trwam, která bojovala několik měsíců za možnost vysílat v rámci prvního zemského multiplexu, má smůlu. Krajský správní soud ve Varšavě rozhodl v její neprospěch.

Krajský správní soud ve Varšavě v pátek zamítl stížnost společnosti Lux Veritas, která je provozovatelem polského kanálu TV Trwam. Firma v ní napadla rozhodnutí Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), jež se týkalo udělení licencí pro subjekty vysílající v rámci tamního multiplexu 1. Lux Veritas nesouhlasila s tím, že jedna z licencí pro zemské vysílání nebyla udělená také jí a považovala to za diskriminaci. Společnost se proti tomuto rozhodnutí chce ještě bránit kasační stížností u Naczelnego Sądu Administracyjnego (Nejvyššího správního soudu).

K TÉMATU: Snaha polské křesťanské TV Trwam vysílat v DVB-T vzbuzuje stále emoce

Hlavní soudce Zbigniew Rudnicki, který o případu rozhodoval, výsledný verdikt odůvodnil tím, že vysílání prostřednictvím DVB-T patří mezi klasické podnikání a nikdo si ho nemůže nárokovat. Soud mimo jiné konstatoval, že licence nebyla udělena TV Trwam proto, jelikož nebyla schopna doložit, zda je schopna celoplošné zemské vysílání ufinancovat. Soudce Rudnicki dokonce označil některé body vznesené ve stížnosti minimálně za úsměvné. Původně plánované dvouapůlhodinové jednání se nakonec protáhlo na více než dvojnásobek času.

ČTĚTE TAKÉ: TV Trwam, polská obdoba TV Noe, lobbuje za vstup do DVB-T

ebf - tip do článku - debata

Před samotnou soudní síní ve Varšavě i sídlem televize Trwam se sešli příznivce tohoto kanálu, aby zpívali náboženské písně a citovali z Bible. Právě věřící a ostatní obyvatelé Polska, kteří tuto televizi podporovali, byli těmi, na koho se mohla při své několik měsíců trvající kampani spoléhat. Společnosti Lux Veritas se podařilo nasbírat přes neuvěřitelných dva miliony podpisů k petici, která požadovala šíření TV Twam prostřednictvím DVB-T. Jde o odepřenou šanci evangelizace. Budeme se i nadále snažit a bojovat, komentoval výsledek rozhodnutí soudu otec Rydzyk.

Zdroj: Media2.pl, Wirtualnemedia.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).