Hlavní navigace

Spammeři se na posledním fotbalovém šampionátu přiživili mnohonásobně více

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O poslední fotbalový světový šampionát se spammeři zajímali mnohem více, než o předcházející mistrovství světa hrané v roce 2006 (šampionát se koná jednou za čtyři roky). Podle analýzy společnosti Symantec bylo nevyžádané pošty, která ve svém předmětu zmiňovala velký fotbalový turnaj, tentokrát devětkrát více než před čtyřmi roky. Vůbec nejfrekventovanějším exemplářem byl spam s předmětem FIFA World Cup South Africa… bad news. Zřejmě se snažil těžit z obav veřejnosti i fotbalových odborníků o…

O poslední fotbalový světový šampionát se spammeři zajímali mnohem více, než o předcházející mistrovství světa hrané v roce 2006 (šampionát se koná jednou za čtyři roky). Podle analýzy společnosti Symantec bylo nevyžádané pošty, která ve svém předmětu zmiňovala velký fotbalový turnaj, tentokrát devětkrát více než před čtyřmi roky. Vůbec nejfrekventova­nějším exemplářem byl spam s předmětem FIFA World Cup South Africa… bad news. Zřejmě se snažil těžit z obav veřejnosti i fotbalových odborníků o bezpečnost účastníků i návštěvníků turnaje, který se poprvé v historii hrál v Africe.

V posledních týdnech jsou podle Symantecu v nevyžádané poště také hodně frekventované phishingové e-maily s předmětem Outlook Setup Notification nebo Reset your Facebook password a Reset your Twitter password. Symantec také narazil na podvodný web, který se snaží imitovat Google Orkut a vylákat jeho jménem od nepozorných uživatelů citlivé osobní informace. Comeback prý slaví i obrázkový spam, který se zase začíná ve větší míře využívat u spamu s tématikou zdravotnictví. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.