Hlavní navigace

Spojení UPC a Karnevalu se zpozdí. Dorazily stížnosti.

5. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2006

Antimonopolní úřad (ÚOHS) zaznamenal první stížnosti proti chystané fúzi dvou největších kabelových společností v České republice, UPC a Karneval. Podle mluvčího úřadu Kristiána Chalupy jde o tři námitky zákazníků kabelových operátorů a ÚOHS nyní požádal konkurenční firmy poskytující kabelovou televizi, hlasové služby a připojení k internetu, aby se ke sloučení UPC a Karnevalu vyjádřily.

ebf - tip do článku - debata

Předseda ÚOHS Martin Pecina přitom pro aktuální vydání týdeníku Euro uvedl, že s povolením fúze zřejmě nebude problém, protože takto vzniklá kabelová společnost by mohla účinně konkurovat telekomunikačnímu operátorovi Telefónica O2. Podle agentury ČTK úřad běžně o povolení fúze rozhoduje do jednoho měsíce, v komplikovanějších případech by se ale tato lhůta mohla protáhnout až na pět měsíců.

Sloučením UPC a Karnevalu by vznikl dominantní poskytovatel kabelové televize na českém trhu s více než 800 tisíci klienty. Majitel UPC, americká společnost Liberty Media, nabízí za koupi Karnevalu devět miliard korun.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).