Hlavní navigace

Společnost Mattes AD zaznamenala mezinárodní úspěch

IPTV operátor Mattes AD, který je provozovatelem digitální televize 802.tv a součástí skupiny RIO Media, dosáhl mezinárodního úspěchu při udělování cen na letošním ročníku IBC Awards, když se umístil mezi třemi nejlepšími společnostmi v kategorii Delivery. Udělování těchto cen je spojeno s akcí IBC, která se koná v Amsterdamu a zve největší odborníky spojené s tvorbou obsahu, správou technologií apod.

TVCON 2018 tip Dvořák

Pro představu, loňský ročník IBC přilákal 49 tisíc návštěvníků a 1.300 vystavovatelů z více než 130 zemí světa. Spolu s touto akcí jsou spojeny také různé semináře o budoucnosti a vývoji technologií a její součástí jsou právě IBC Awards. Společnost Mattes AD se stala finalistou kategorie Delivery díky technickému řešení HD vysílání pro digitální plnoformátovou televizi TV Barrandov. Projekt, se kterým se Barrandov dostal do finále, nesl označení HaiVision Network Video ensures high-quality HD content delivery.

Postup mezi tři nejlepší ocenil i technický ředitel TV Barrandov Michal Kratochvíl, který uvedl: Jsme velmi potěšeni, že se nám s naším partnerem podařilo získat toto prestižní ocenění a dostali jsme se do finále spolu se společnostmi Virgin Media a ASBU. Bývalý jednatel a majitel společnosti Mattes AD Petr Pobořil uvedl, že za vítězstvím stojí především práce všech lidí v této firmě a postup do finále jim právem náleží. Mattes dokázal, že v oblasti technologií dokázal být na špici, dodal Pobořil pro DigiZone.cz. Absolutní vítězství v kategorii Delivery si odnesla Arab States Broadcasting Union (ASBU).

Našli jste v článku chybu?