Hlavní navigace

Společnost Teleko testuje digitální rozhlas v Brně

21. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 1. 2009

Po Praze, Příbrami a Plzni, tedy českých městech, testuje společnost Teleko digitální rozhlas také na Moravě, konkrétně v Brně. Firma o tom informovala prostřednictvím svých webových stránek. Test probíhá od pondělí 19. ledna a skončí ve středu 18. února. Vysílání DAB probíhá na kanálu LE s vyzářeným výkonem 1.5 kW. Podle serveru ČRo Digital by mělo být pokryto více jak 461 tisíc lidí. Pokud jde o obsah, tak jsou šířeny stanice Českého rozhlasu – Wave, Region, Česko, Leonardo a D-dur.

ICTZ23

Český rozhlas – Radio Wave je šířen v kvalitě 192 kbps, stejně tak i ČRo Region. Rozhlasové stanice Česko, Leonardo a D-dur, které běží v systému DAB+, mají datový tok 64 kbps. Zemské digitální rozhlasové vysílání by mělo v České republice odstartovat v roce 2015 nebo 2016. Loni v prosinci to uvedl předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Startu digitálního rozhlasu u nás stále brání analogové vysílání televize Nova na kanálu 12 ze severočeského vysílače Buková hora.

ČTĚTE TAKÉ:
Michal Zelenka: Rádia nezabetonují trh na věky, digitál přinese konkurenci
Michal Zelenka: Rozhlasovou diginovelu jsme upravili podle připomínek vlády
Bude Fleischmann tahounem rozhlasové digitalizace? Myslí si, že ano

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.