Hlavní navigace

Společnost UPC nahradila dočasně stanici Z1 svým infokanálem

27. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
27. 1. 2011

Informační kanál UPC Express, který pro společnost UPC Česká republika vyrábí firma Sat Plus, je šířen nyní v síti největšího tuzemského kabelového operátora hned dvakrát. Jednou jako součást běžné nabídky a po druhé jako dočasná náhrada za zpravodajský kanál Z1, který ukončil z pondělí na úterý své vysílání. Informaci potvrdil serveru DigiZone.cz mluvčí operátora František Malina.

K TÉMATU: UPC chystá do kabelu za televizi Z1 náhradu. Neprozradila však jakou

Malina zdůraznil, že se jedná o dočasný stav, aby programová pozice nezůstala prázdná. Firma se již nechala slyšet, že po stanici Z1 chystá do nabídky nový kanál, který je však nejprve nutné registrovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). UPC Express je dočasnou náhradou za stanici Z1 ve všech způsobech distribuce, tedy jak v analogové tak kabelové nabídce. Ve vlastním DVB-T multiplexu, který si skládá firma sama, se tak nachází tento program hned dvakrát.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).