Hlavní navigace

Společný kanál ARD a ZDF pro mládež? Neodstartuje dříve než na podzim 2015

8. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jde už o několikáté posunutí plánovaného termínu spuštění. Zástupci médií ARD a ZDF nicméně věří, že stanice nakonec vznikne. Zelenou od vlády však ještě nemá.

Připravovaný kanál pro mládež ve věku od 14 do 29 let, který má být společným projektem německých veřejnoprávních televizí ARD a ZDF, neodstartuje dříve než na podzim příštího roku. Takový je odhad šéfa Südwestrundfunk (SWR) Petera Boudgousta, jehož dnešní vystoupení v Mohuči citovala agentura DPA. Rozhodně o tento projekt stojíme, ale je třeba mít dobrý rok. Tento projekt je velmi ambiciózní, konstatoval Boudgoust. Vláda zatím projektu nedala zelenou. Tento krok byl již několikrát odložen. Rozhodnutí mělo původně padnout letos v březnu.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Společný kanál ARD a ZDF pro mladé diváky ve druhé půli roku 2015? Vládne skepse

Ředitel SWR, pod kterého by příprava projektu spadala, předpokládá, že náklady na fungování stanice by ročně vyšly okolo pětačtyřiceti milionů euro, tedy v přepočtu více než jednu miliardu korun – přibližně 1,2 miliardy Kč. Přesto, že Peter Boudgoust hovoří o tom, že v rámci veřejnoprávních televizí ARD a ZDF proběhla dobrá kolegiální spolupráce, spolkový ministr požadoval na podzim pro tento projekt novou prezentaci. Zástupci média věří, že nový kanál nakonec vznikne, a to přesto, že jsou na něho kladeny velké, někdy možná až zbytečné, požadavky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).