Hlavní navigace

Carl Icahn si myslí, že spolupráce s Googlem může být pro Yahoo dobrá

Jiří Macich ml.

Kontroverzní finančník Carl Icahn, který v poslední době proslul útoky na vedení Yahoo a snahou přivést americkou internetovou společnost do rukou Microsoftu, se nechal slyšet, že nová spolupráce Yahoo s Googlem v oblasti reklamy by nemusela být špatným krokem. Odmítl však komentovat, zda-li se skutečně na blížící se valné hromadě akcionářů pokusí vyvolat výměnu v dozorčí radě společnosti. Potvrdil sice, že je se současným vedením Yahoo nespokojený, ale myslí si, že dohoda s Googlem je pro…

Kontroverzní finančník Carl Icahn, který v poslední době proslul útoky na vedení Yahoo a snahou přivést americkou internetovou společnost do rukou Microsoftu, se nechal slyšet, že nová spolupráce Yahoo s Googlem v oblasti reklamy by nemusela být špatným krokem. Odmítl však komentovat, zda-li se skutečně na blížící se valné hromadě akcionářů pokusí vyvolat výměnu v dozorčí radě společnosti. Potvrdil sice, že je se současným vedením Yahoo nespokojený, ale myslí si, že dohoda s Googlem je pro Yahoo výhodnější než nabídka na spolupráci, se kterou přišel Microsoft. Yahoo mu ale dalo košem a upřednostnilo spolupráci s Googlem, v jejímž rámci se na amerických a kanadských stránkách Yahoo bude zobrazovat reklama ze systému Google AdSense. (SITA)

Našli jste v článku chybu?
17. 6. 2008 10:54
Vant (neregistrovaný)
Nebo chce vyvolat dojem nezájmu aby akcie Yahoo spadly a mohl posílit pro boj na valné hromadě. Jak to skutečně je ví jen on a pár jeho lidí :-).
16. 6. 2008 19:21
q (neregistrovaný)
No co mu také zbývá, Microsoft YAHOO nechce a on musí minimalizovat své ztráty z investic do akcií YAHOO. V této situaci už nedává smysl současné vedením YAHOO vyměnit nebo ho žalovat.