Hlavní navigace

Spoluvlastník Primy uzavřel produkční společnost Strix Television

26. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 5. 2011

Produkční společnost Strix Television, která v minulosti vyráběla pro televizi Prima například pořady Krimi Live nebo Krimi, skončila. Včera o tom informoval ekonomický deník E15. Do likvidace ji poslala společnost MTG, která je též spoluvlastníkem druhé nejsledovanější komerční televize v zemi. List bohužel neuvádí důvod této skutečnosti, domnívá se však, že může jít o problémy s nalezením jejího nového vedení po bývalém šéfovi Janu Vávrovi, ex-šéfredaktorovi zpravodajství TV Nova.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Spoluvlastník Primy spouští v Evropě nové HDTV stanice. Budou i v Česku

Pro MTG znamená likvidace produkční společnosti ztrátu. Původní myšlenkou při založení české Strix Television dávat si část peněz, které Prima vynakládá na výrobu vlastních pořadů, do vlastní kapsy. Na rozdíl od Novy, pro kterou vlastní pořady vyrábí dceřiná společnost Media Pro Pictures, Prima zadává výrobu celé řadě externích produkcí, uvádí ve své zprávě ekonomický deník E15. Mluvčí stanice Jana Mrákotová se ale žádných problémů neobává. Pro list uvedla, že společnost Strike Television v současné době nic pro kanál nevyráběla.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.