Hlavní navigace

Sport 1 a Digi Sport vykoupily práva na MS ve volejbale, ČT je neodvysílá

24. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 9. 2010

Placené sportovní kanály Sport 1 a Digi Sport vykoupily vysílací práva pro letošní mistrovství světa mužů a žen ve volejbale. Diváci se tudíž přenosů z těchto šampionátů nedočkají na volně dostupných programech veřejnoprávní České televize. ČT informuje v předstihu sportovní veřejnost, že i přes velkou snahu a přímou pomoc Českého volejbalového svazu nezískala vysílací práva na MS ve volejbale mužů a žen, sdělil prostřednictvím tiskové zprávy mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K TÉMATU: Startuje česko-slovenský Digi Sport s přenosy fotbalové Premier League

Kavčí hory by měly i tak problém utkání českých reprezentantů odvysílat, časově se totiž kryjí s mistrovstvím světa žen v basketbale, které probíhá od čtvrtka v České republice a ČT zajišťuje výrobu a distribuci přenosů do celého světa. Basketbalový šampionát má podle výkonného ředitele sportovního kanálu ČT 4 Jiřího Ponikelského přednost. V žádném případě to ale neznamená, že by se volejbal ocitl ve vysílání ČT na vedlejší koleji. ČT už má zakoupena vysílací práva na zápasy Mistrovství Evropy ve volejbale v roce 2011. Právě v tomto období bude pro ni volejbal jasnou prioritou, uvedl šéf ČT 4.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Začíná fotbalová Gambrinus liga. Poprvé na třech televizích najednou

Práva na světový volejbalový šampionát mužů získala stanice Sport 1, která trvala na exkluzivitě pro české území. Stejná situace je i v případě MS ve volejbale žen, které bude zahájeno za dva týdny. Televizní práva na tento šampionát získala stanice Digi Sport, upřesnil mluvčí ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).