Hlavní navigace

Startuje česko-slovenský Digi Sport s přenosy fotbalové Premier League

14. 8. 2010
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: 115393
TÝDENNÍ REVIZE – Nový placený sportovní program Digi Sport dnes zahajuje vysílání v české a slovenské verzi. Naladit jej mohou výlučně zákazníci satelitní služby Digi TV, žádný jiný poskytovatel placených televizních služeb jej ve své nabídce mít nebude. Hlavním programovým tahákem Digi Sportu jsou přenosy anglické fotbalové Premier League, které přebral konkurenční Nově Sport. Ta náhradou zařazuje domácí Gambrinus ligu. Televize Nova odtajnila začátek svojí Talentmanie a Prima chystá výměnu moderátora hlavních zpráv.

Digi Sport vede zakladatel sportovního kanálu STV 3

Bývalý šéfredaktor sportovní redakce Slovenské televize a zakladatel jejího sportovního kanálu Trojka Jaroslav Šišolák vede tým slovensko-české verze placeného sportovního programu Digi Sport, který dnes zahajuje vysílání v satelitní službě Digi TV. Stanice nabídne exkluzivní přenosy anglické fotbalové Premier League, které přebrala konkurenční Nově Sport. V jejím programu se ale objeví také nejvyšší slovenská fotbalová Corgoň liga, Slovenský pohár a zápasy slovenské fotbalové reprezentace a fotbalistů do 21 let, které dosud vysílala veřejnoprávní STV.

Digi Sport také zakoupil práva pro italskou fotbalovou Serii A, americkou Major Soccer League, volejbalové Mistrovství světa žen a některé tenisové turnaje ATP. Stanice dosud vysílala pouze v Maďarsku a Rumunsku, kde provozuje i druhý program Digi Sport Plus a stanici Digi Sport HD. Pro všechny čtyři země (včetně České republiky a Slovenska) nakoupila práva pro anglickou Premier League na následující tři sezóny. Tuzemská verze Digi Sportu vysílá z Bratislavy a většinu jejího osazenstva tvoří Slováci. Šéf programu Jaroslav Šišolák ale slibuje i zajímavé české komentátory. Původně měl Digi Sport fungovat pouze jako česká verze Eurosportu, bez vlastní výroby. Po získání práv na slovenský fotbal musel provozovatel postavit zcela novou stanici.

Jan Potůček: Startuje slovensko-česká verze Digi Sportu s přenosy Premier League

ČT na Ústecku vypne téměř polovinu analogových dokrývačů

Kromě dvou hlavních vysílačů Buková a Jedlová hora vypne Česká televize v noci z 31. srpna na 1.září na Ústecku také 18 menších analogových převaděčů programů ČT 1 a ČT 2. Kavčí hory původně plánovaly masivnější vypínání dokrývačů, ale vzhledem k ničivým povodním na severu Čech dalších 23 menších analogových vysílačů zachová i po 31. srpnu. Sdělil to Štěpán Janda z tiskového útvaru ČT s tím, že koncem srpna Kavčí hory zprovozní na severu Čech několik nových digitálních dokrývačů svého multiplexu 1.

Kavčí hory nechtějí, aby se diváci v místech, která pokrývají analogové dokrývače, museli vedle odstraňování škod způsobených povodní zabývat ještě přechodem na digitální příjem televize. Neobejde se to však bez vícenákladů na straně ČT. Analogové převaděče ČT 1 jsou totiž závislé na signálu analogové ČT 1 z hlavního severočeského vysílače Buková hora, který ukončí vysílání 31. srpna. Bude nutné upravit technologii – získávat zdrojový signál z DVB-T nebo DVB-S vysílání, vysvětlil Janda.

Ústí nad Labem

Česká televize naplánovala na konec měsíce rozsáhlé vypínání analogového vysílání na Ústecku. Kvůli povodním ale nakonec některé analogové dokrývače dočasně nechá v provozu.

Jan Potůček: ČT vypne na Ústecku 18 analogových dokrývačů, jinde dalších osm
Jan Potůček: Multiplex 1 spustí devět nových dokrývačů na severu a jihu Čech
Jan Potůček: ČT 2 vypne předčasně analog na deseti vysílačích na Moravě a Pardubicku

Prima chystá výměnu moderátora hlavních zpráv

Novým moderátorským partnerem Terezie Kašparovské ve Zprávách TV Prima by se mohl stát vnitropolitický redaktor Primy Tomáš Drahoňovský (na snímku). Televize se totiž podle serveru iDnes.cz nedohodla na podmínkách další spolupráce s moderátorem Jiřím Chumem. Server uvedl, že Chum měl příliš vysoké finanční požadavky. Mluvčí Primy Jana Kocová webu potvrdila, že televize s moderátorem vyjednává o nových podmínkách.

Můžu potvrdit, že s panem Chumem skutečně jednáme o jeho dalším působení na Primě. Moderátoři zpráv zde mají stejné podmínky a není možné je svévolně měnit, uvedla Kocová pro iDnes.cz. Chumovi podle webu končí současný kontrakt s Primou v polovině září, poté by jej mohl nahradit Drahoňovský. Nemohu se k tomu vyjadřovat. Obraťte se na mluvčí Janu Kocovou, řekl Drahoňovský serveru DigiZone.cz.

Tomáš Drahoňovský - Prima TV

Tomáš Drahoňovský (Foto: archiv Prima TV)

Jan Potůček: Moderátora Zpráv TV Prima Jiřího Chuma by měl nahradit Tomáš Drahoňovský

Nova nasadí Talentmanii prvních pět dní v září každodenně

Neobvyklý prostor věnuje televize Nova prvním dílům svojí talentové show Talentmania. Úvodní díl odvysílá podle očekávání v neděli 29. srpna, dalších pět castingových epizod však nabídne od 1. do 5. září každý den. Středeční, čtvrteční, páteční, sobotní i nedělní program ovládne naplno Talentmania, sdělila prostřednictvím tiskové zprávy koordinátorka projektu Lucie Juráčková.

Na podzim jsme si pro diváky připravili program, plný nových atraktivních pořadů, který odstartuje úvodní pětidenní maratón Talentmanie, potvrdil výkonný a programový ředitel Novy David Stogel. Nova také o týden dříve odstartuje s novými díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a celý srpen opakuje poslední červnové díly denního seriálu Ulice, na které v září naváže premiérovými epizodami.

Nova - Talentmania

Televize Nova nachystá divákům tučnou porci pěti castingových dílů soutěže Talentmania od 1. do 5. září každý večer (Foto: archiv TV Nova)

Jan Potůček: Nova překvapila: prvních pět zářijových dnů každý večer Talentmania

Stručně

Sportovní program ČT 4 bude nejčastěji šířenou stanicí veřejnoprávní televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) v následujícím měsíci. Až na dnešek z pozice ČT HD zcela vytlačí program ČT 2, a výrazně omezí distribuci programu ČT 1 ve vysokém rozlišení. Dokonce natolik, že druhou řadu seriálu Vyprávěj, již ČT 1 nabídne od prvního zářijového týdne každý pátek od 20 hodin, budou muset diváci sledovat pouze ve standardním rozlišení obrazu.

Jan Potůček: Seriál Vyprávěj se nebude vysílat v HD rozlišení, pozici ČT HD opanuje Čtyřka

Křesťanská televize Noe by ráda obnovila zemské digitální vysílání v Praze, které skončilo 23. července poté, co společnost Czech Digital Group (CDG) musela se svým multiplexem 3 vyklidit vysílací kanál 46. Martin Holík, druhý jednatel společnosti Telepace, která televizi provozuje, serveru DigiZone.cz potvrdil, že kvůli obnovení vysílání stanice jednala i s konkurenčním operátorem multiplexu 4, společností Telefónica O2.

Jan Potůček: TV Noe jedná o zařazení do multiplexu 4, nelíbí se jí ale plány s DVB-T2

Česká televize ušetří do budoucna finance i tím, že generální ředitel Jiří Janeček sníží platy manažerům na takzvaném prvním a druhém stupni řízení. Oznámil to ve středu na zasedání rady tohoto veřejnoprávního média. Janeček dokonce navrhl snížení platu také sobě. Předseda Rady České televize Jiří Baumruk nebyl proti. Zaměstnancům, o kterých je řeč, by se měl plat snížit přibližně o pět procent.

Jiří Janeček 500

Generální ředitel České televize Jiří Janeček sníží od 1. ledna 2011 platy všech ředitelů na prvním a druhém stupni řízení o pět procent. Snižování mezd se dotkne i jeho samotného. (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)

Lukáš Polák: Jiří Janeček sníží v rámci šetření platy některým ředitelům v ČT. I sobě

Česká televize nechystá na letošní podzim nijak závratné změny v programu. Přesunem zábavné talk show Karla Šípa Všechnopárty na páteční večer vyřeší problém s odchodem Jana Krause na konkurenční Primu. Talentovým show na Nově a Primě bude čelit čtvrtou řadou taneční show StarDance, kterou nasadí na sobotní večery – tedy o den dříve než Nova svoji Talentmanii a Prima Česko Slovensko má talent. Na obrazovku se vrátí nová řada seriálu Vyprávěj a premiéru si odbude zcela nový původní seriál Kriminálka Staré město. Fotbalová Liga mistrů se nadobro přesune na sportovní kanál ČT 4.

Jan Potůček: Podzim na ČT: Další řady StarDance a Vyprávěj, nový seriál Kriminálka Staré město
Lukáš Polák: Česká televize odhalila část podzimního schématu. Hlavní taháky ale tají

Po více než roce a půl od svého vzniku, stanice startovala 11. ledna 2009, začne digitální plnoformátový kanál TV Barrandov vysílat nepřetržitě, tedy 24 hodin denně. Stane se tak 30. srpna. Výjimku bude tvořit pouze neděle, kdy z důvodu technické pauzy vysílání skončí ve 2:30. Informaci sdělil serveru DigiZone.cz místopředseda představenstva a ředitel marketingu a PR Janis Sidovský. Barrandov také minulý týden dosáhl historicky nejvyššího celodenního podílu na dospělém publiku: 5,43 procenta.

Lukáš Polák: Barrandov začne vysílat nonstop a míří na Ještěd
Lukáš Polák: „Bubu hledá chlapa“ novou zábavnou listopadovou show Barrandova
Lukáš Polák: Podzim na Barrandově? Pawlovská, Čtvrtníček, Decastelo a opět Bubílková
Jan Potůček: TV Barrandov a ČT 24 opět rekordní: minulý týden s podíly přes 5%

BRAND

Společnost Czech Digital Group (CDG) na svých webových stránkách potvrdila, že v terestrickém multiplexu 3 otestovala španělský systém podmíněného přístupu označovaný jako SafeView. Tento zkušební provoz by měl probíhat ještě do konce srpna. To pro diváky znamená, že v určitých časových intervalech nebude tento kanál (Test EPG, pozn. red.) přístupný, upozorňuje CDG na webu.

Lukáš Polák: Operátor multiplexu 3 potvrdil testování podmíněného přístupu

Nejdůležitější událostí tohoto týdne je:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).